bugün

farenin başa bela olduğu durum...
tuzak kurulur, evde uzaklaştırılmaya çalışılır; ama fare baba en köşelere sığınır, insanı hasta eder!
belki de pes edip artık beraber yaşanılmalıdır...
(bkz: üç renk mavi)
Çoğu çizgi filmlerde olduğu gibi eve yeni bir kedi alınmasını gerektiren durumdur...
Çok berbat bi şeydir. Hiç bir eşyaya el süresiniz gelmez. Her eşyanın üzerinde gezindiği aklınıza gelir. Deli olur, evden de soğursunuz.
fareyi girdiği gibi tuvalette kıstırdıysanız diğer odalarda kıstırmaya göre çok daha berbat durumdur. odalardan tekinde kıstırsanız, başka yerde yer, içer uyursunuz. hadi olmadı mutfakta kıstırsanız, dışarıdan söyler eder, bir şekilde hayatınızı idame ettirebilirsiniz. ama banyo...

duş alamazsınız, diş fırçalayamassınız. oraya girilemiyor diye final zamanı final zamanı sürekli çişiniz gelir, yapamassınız.

evden soğutur adamı sevgili sözlük. evden soğutur. lanet olsundur o küçük pisliğe.

(bkz: ruhuna el fatiha)
an itibariyle odama tekrar girmiş bulunmakta. ulan ışığı açtım ve her yeri didik didik aradım. hatta yatağın altındaki bi'kaç çorabın içine bile baktım ne fare var ne başka bi'şey. ses dışardan geldi galiba deyip ışığı söndürüm ve yerime oturum ama oturur oturmaz yine kulağıma sesi geldi, irkildim. ışığı açtım ve iki-üç dakika bekledim. yavaş hareketlerle yerimi değiştirdim, yatağın altına tekrar baktım yine bişey yok. neyse birkaç dakika daha kaldım öyle. aniden elimdeki uzun şişi yatağın altına fırlattım belki dalmıştır, panik yapar kaçar ve görür yakalarım diye. ama yok. o da izliyor beni bi'yerden. amına koyayım hangimiz fare anlamadım.
zaman zaman 6 katta ki odamda gorulen bir çeşit hayvanımsı. hem de minik minik daha 40 ı cıkmamıs olanlardan. catı faresi imiş uzmanlar oyle diyor peşindeyim 2 yıl oldu yakalayacağım.
büyük olan fareler için; piyasada satılan yeşilimsi balık yemi biçimindeki zehirle işin bitirilmesi farz olan olaydır.
kediniz varsa zor ihtimal.
evde seferberlik ilan edilmesine sebebiyet veren durumdur.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.