1. 1.
  ömer uğur un yönetmenliğini yaptığı film. ömer uğur 12 eylül darbesinde başından geçen olayları beyazperdeye aktarıyor. konusu; fabrika işcisi mustafa ve ailesinin darbe döneminde yaşadığı acı dolu hayat hikayesi anlatılacak. ayrıca filmde bol işkence sahnelerine de rastlamak mümkün. oyuncular; memet ali alabora, sibel kekilli, altan erkekli, civan canovave erdal tosun oynayacak.
  1 ... worldlike
 2. 2.
  film afişini,6 seçenek arasından halkın seçeceği film.
  1 ... laedri
 3. 3.
  bu akşam itibariyle galası lütfi kırdarda yapılacak olan film.
  ... nuit
 4. 4.
  bugün itibari ile vizyona giren film...
  ... phyxius
 5. 5.
  gitmek için sabırsızlandığım film...
  ... kacak kelebek
 6. 6.
  filmin sonundaki yazılarla asıl tokatı vuran film.*
  ... brujita
 7. 7.
  bu akşam sinemada izledigim ama fazla begenmedigim daha dogrusu bekledigim kaliteyi bulamadıgım sıradan olmus dedirten film. böyle türk tarihi acısından önemli bir olayla ilgili cok daha tatmin edici bir film yapılabilirdi.
  1 -1 ... like a_ rolling stone
 8. 8.
  bugün izlediyip izlediğime bin pişman olduğum film, işkence sahnelerinde olsun diğer sahnelerde olsun memet ali alaboranın eğretiliği, sibel kekillinin bozuk şivesi çok göze batıyor ancak altan erkekli ve civan canova nın oyunculuğu yabana atılır cinsten değil keşke cast seçiminde biraz daha dikkat olunsaydı...
  -1 ... compassrose
 9. 9.
  muhteşem bir konu yakalamışken bu kadar mı sıradan bir senaryo yazılır anlamıyorum..bu kadar mı kötü oyuncu seçilir anlamıyorum..sibel kekilli belki de izlediğim en kötü oyuncu bu rolle..oysa ki fatih akın'ın filminde rol üstüne iyi oturduğuı için çok iyiydi..eve dönüşte sokaktan geçen bir kadını koy çok daha iyi canlandırır karakteri..mehmet ali alabora da oturmamış role ama diğer yönden civan canova tavan yapmış resmen,altan erkekli de mükemmel zaten kötü olması beklenmiyordu..

  gelelim filme;filmde hiçbir numara yok..sevdiğim iki sahne var biri ihtilal öncesi kahvede ecevit resmi varken ihtilal sonrası kenan evren resminin yer alma sahnesi fakat bu sahnede de şöyle bir olay var çok gözümüzün içine sokarak vermiş mesajı daha izleyicinin dikkatine bıraksa iyi olurmuş..klişe bir olayı kalkıp alenen göstermesi izleyiciye siz anlamazsınız der gibi olmuş ama yine de iyi..diğer sahne ise işkence sahnelerinden sonra kenan evren'in işkenceleri yalanlayan konuşmasını vermesi olmuş..bu sahneyle daha doğrusu filmin geneliyle kenan evren'e feci şekilde giydirmiştir..

  sinema'da izlemeye değmez..çok boş vakti olanlar ve ihtilal ile kafayı bozmuş olanlar için evde izlemeye birebir..
  5 -3 ... katotoniq bocuq
 10. 10.
  (bkz: halil damar)
  ... tolga