1. 1.
  4-5 yaşlarında iken pazarda viyaklayan civcivlerin hevesle alınıp, bir mukavva kutu içerisinde eve getirilmesinden sonra, 1 hafta-10 günlük bir süre içerisinde gerçekleşen, ve çocuk kişiyi üzüntüye iten olaydır.
  4 -1 ... nereburalan
 2. 2.
  daha sonra tekrar hayvan bekleme konusunda çocuğu demotive eden üzücü bir olaydır.
  1 ... usualsuspects
 3. 3.
  küçükken pek çok çocuğun başına gelmiştir. yalnız benimki sobaya yapışıp öldüğü için bir iki gün uyumakta zorluk çekmiştim.
  5 ... azman
 4. 4.
  civcivin oyuncak olarak alındığını gösterir. diğer alınana evcil hayvanlar gibi buda oyuncak olsun çocuğu sussun diye alınmıştır. desteklemediğim bir davranıştır.
  3 -1 ... esbibi
 5. 5.
  eğer hayvanın beslemesini bilmiyorsan niye alıyorsun o zaman? o da bir can olduğu için her hayvanın eve alınmaması gerekir. besleyebileceğiniz hayvanları alın. ayrıca o civciv yarın öbür gün tavuk olduğu zaman kesilip yenmeyecek miydi?
  1 -1 ... blackhawk
 6. 6.
  ozy osborne'a kalsa 10 sn yaşardı,madem oyuncak niyetine alınmış.
  -1 ... salmastra
 7. 7.
  Eve pazardan civciv alınmıştır. Yalnız bu seferkiler çok hasta ve dayanıksızdır. 2 gün içerisinde biri hariç hepsi ölür. isviçreli bilim adamı son civcivin sesini sabaha kadar dinler bir yandan da sessizce ağlar. Allah babaya yalvarır. Neden sonra uykuya yenik düşer. Uyandığında civcivin sesini duyar ilk. Çok sevinir. Okula gider. Okulda saniyeleri sayarki bir an önce eve gidebilsin. Eve koşarak gider. Kan ter içerisinde kapıdan içeri girer ama, gülen yüzü birden solar. Sessizdir ev, çok sessiz. Annesine cevabını bildiği soruyu sorar. Verilen cevabı duymaz zaten. Kutuya gider ama, cansız beden orada değildir.
  6 -1 ... isvicreli bilim adami
 8. 8.
  Ölenle ölünmez. Yenisi alınır. Pazarda fiyatı 1,1.5Tl arasıdır.
  1 ... yaklasmasokar
 9. 9.
  yaşadığım durumdur. 4 civciv vardı. üçü ölüp kedi yemi oldular. biri büyüdü, tavuk oldu. bıçaklara geldi. çorba oldu. *
  2 ... tsunamyy
 10. 10.
  çocukluk çağlarında yaşanan en büyük hayal kırıklıklarından biridir.
  2 ... saveafterload