1. ?.
  insanın gelecekte alkolden tiksineceği kadar rezil durumlar içinde kalmasıdır.

  akşamüstü arkadaşlarla birlikte dışarıda bir yerlerde içmişsinizdir, bir bardak şundan, bir kadeh bundan, bir shot şundan. sonra istifra etmeye başlarsınız, etrafa sizin daha sonra; belki ayıldıktan sonra farkedeceğiniz iğrenç bir koku saçarsınız.

  ardından herkes dağılır, diğerleri de sizin kadar rezil bir durumdadır.

  zar zor bir taksi tutup eve kadar gelirsiniz, henüz kimse yoktur. ayakta duracak haliniz de yoktur, sırılsıklam üst baş; akmış göz kalemleri, lanet olası ağır bir içki kokusu derken en yakın köşeye kıvrılırsınız. içeri bile ayakkabıyla girmişsinizdir farketmeden.

  siz böyle sızmış bir haldeyken aileniz gelir, küçük kardeşiniz size (muhtemelen) inanmayan gözlerle bakmaktadır. babanız çok sinirlenmiştir, annenizin ağzından ise bir kelime bile dökülemez. size dokunmazlar, ertesi gün uyanırsınız. en sevdiğiniz insanların karşısında rezil bir duruma düştüğünüzü hissedersiniz. güven sarsarsınız, daha da kötüsü utançtan yerin dibine batarsınız. anneniz size kızmakta haklıdır, o haldeki biricik kızının başına gelmesi olası kötülükleri düşünüp kahrolur. sizin iyiliğiniz için kızmaktadır.

  siz ise sizi bu kadar düşünen bir insanın karşısına en rezil biçimde çıkmışsınızdır. o günden sonra alkole veda edersiniz, aileniz nasıl olsa kin tutmaz; unutur. fakat siz hep o pisliği düşünürsünüz. etkisinden uzun süre çıkamazsınız.
  6 -5 ... karin
 2. ?.
  anne ve baba her zaman alkollü ve sarhoş bir kızın nasıl da etrafta itici olduğundan mevzu olduğunda yeri gelince bahsetmektedirler.sallana sallana yürüyen, gereksiz cümleler kuran, eski erkek arkadaşına sayan, olur olmaz yerde bağıra çağıra konuşan ve gülen bir kızın nasıl da basit durduğunu vurgulamak istemektedir ve haliyle sizi böyle hayal bile etmek istemezler.ama hayatta asla dememek gerek, her şey herkesin başına gelbilir.sizin o her kötülükten uzakta tutmak istediğiniz, bulunmaz hint kıumaşı zannettiğiniz, biricik kızınız bile o beğenmediğiniz ve eleştirdiğiniz kızlardan biri olmuştur bir geceliğine de olsa.

  yıkıntısı çoktur.ayıldıktan sonra fark edilen asık suratlar,üzerinize sinen tuhaf koku ve sarstığınız güven.dersin ki içinden ''ulaan ölsem daha iyi.bir yer bulun içine giricem ve çıkmayacağım.'' bunun gibi içinden binlerce düşünce geçerken içinden bir de hiç kimse konuşmaz ya en kötüsü odur.bağırsalar bile razı gelecek durumdasındır ama kimse yanaşmaz kısacası ne hali varsa görsün durumuna çoktan düşmüşündür.

  aradan bir iki gün geçer, dünyanın en güzel insanı babanın siniri de geçmiştir ve patlatır:
  -eee hanımefendi neydi o kadar içmenize neden olan?

  anne iğnelemeye başlar:
  -çok dertliyiz galiba...

  ama biliyorsundur ki bunların hiçbiri senin kötülüğüne değildir.belki de anne baba olmak böyle bir şeydir:kendinden daha fazla başka birini düşünmek gibi.
  3 ... viva la fidel
 3. ?.
  ders alınmayan davranıştır.
  1 -2 ... karin
 4. ?.
  anneye görünmemek için türlü şekle bürünmektir.
  ... desifreolmusdisiuuser
 5. ?.
  büyük cesaret isteyen iştir.
  ... pergamon
 6. ?.
  öpüjemm öpüjemm diye babaya sarılma sonrası babanın sinir katsayısının tepelerde gezmesi, annenin şaşkın şaşkın bakması ve sabah olmasıyla sonlanır. sonlanır mı? tabi ki hayır. ısıtılıp ısıtılıp önünüze koyulur.
  1 ... parantez
 7. ?.
  (bkz: yatmadınız mı hala)
  ... hallucinogen
 8. ?.
  Daha sonra akrabalar falan toplanıp oturulduğunda bak bizimki eve şöyle geldi böyle yaptı diye anlatıp gülünür rezil olunur.
  1 ... ceyzac
 9. ?.
  özellikle kafayı yastığa koyuyorum diye kanepenin sert köşesine attığınız zaman, lanet olsun dediğiniz hadise.

  ayrıca garip olan şu ki evde en nefret ettiğiniz aile ferdine sevgi duymaya başlarsınız. öpersiniz koklarsınız, ay canım benim seni seviyom la dersiniz.
  1 ... benim amcamin cevresi genis
 10. ?.
  alkollü olduğunu sen söylemedikçe kimsenin anlamayacağını sanmak, kalabalık odaya girip hiçbirşey olmamış gibi sohbet etmeye çalışmak, 'içkimi içtin sen?' sorusuna 'hayır votka içtim uykum geldi' şeklinde cevap vermek, sonrasında yatağa devrilmek ardından 'anneeee, kuscaaaam' diyip yatağa kusmak. anne koşar gelir ama çok geçtir.
  1 ... slayer85