bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  çekirge denen hayvan kedi, köpek gibi genelde sık sık görülen bir hayvan olmadığından tanımak gerek önce. biraz iricesi tahtadan yapılmış maket sanılabilir. eve nasıl girdiği bilinmemekle birlikte koltuğunuzda görürseniz üzerine yastık, battaniye, ikea dergisi vb. atınca altında kalıp yakalandığını zannedebilirsiniz. hepsini tek tek kaldırınca orada olmadığını görürsünüz. işte o an nasıl geldiyse öyle gitmiş heralde diye düşünürseniz perdenin asıldığı yere bakmanızı tavsiye ederim ayak mı el mi artık her neyse onlarla tutunup size doğru bakıyor olacaktır.
  1 ... burasi benim evimmis megersem
 2. 2.
  olağanüstü hal ilan edilmesini gerekli kılar. savaşacak ev ahalisinin kendisini ghost buster zannetmesine neden olur. zira, elde fakir veya sinbo marka küçük elektrikli süpürge ile, çekirgenin çekilmesi gerekir. bugün giriş kattaki evimize girdi, muazzam bir direniş sergiledim. sonunda, süpürgenin haznesine kazandırılan çekirgenin defi sonrası, el süpürge hortumuna dayandırılarak, bir foto çekilir, nişane sergilenir.
  1 ... angry man
 3. 3.
  başıma gelen olaydır. balkonda duran uçan böceğin ben balkona çıkınca boşluk yakalayıp eve atlamasıdır. daha sonra oda değiştirip, salona geçmesi ve zıplarken şıp şıp diye ses çıkarması olmaktadır. uzun süre odamda esir kalacağım sanırım. su içmeye bile gidemeyebilirim. çünkü kapıyı açtığımda salona çıkacağımdan orada sinmiş şekilde beni bekliyor olabilir. bana pusu kurmuş olabilir.
  ... habseligkeiten
 4. 4.
  Sık sık başıma gelen olay. ÇEkinmeyin aslında çok sıcak kanlı bir hayvandır çekirge. Evinizden uzaklaştırmak için Öncelikle bir peçete alınır, hayvan incitmeden peçeteye alınır, daha sonra balkondan yine incitmeden doğaya salınır.

  Aman incitmeyin parmak kadar hayvanı, yazıktır, severim kendilerini.
  ... advrosenberg
 5. 5.
  Yaz aylarında korkulu rüyam haline gelmiştir.
  ... devlet onayli zayiflama ilaci
 6. 6.
  Korku dolu anlar yaşatan olay. Çok hızlı kosabildiginizi görmenizi sağlar.
  -1 ... susturulamayan avrat
 7. 7.
  Hoplayıverir.
  1 -1 ... neliolsun
 8. 8.
  (bkz: uyurken kafaya çekirge düşmesi)
  ... scar
 9. 9.
  3. sıçramayı bekle.
  ... willgraham
 10. 10.
  Çekirge bir sıçrar iki sıçrar uçuncuye yakalanır.
  ... marvilya
kapat