1. 1.
    evden bir kere uzaklaşınca geri dönemiyor insan. farklı yerlerde, farklı zamanlarda ömrünü geçiriyor, eskiyi ancak iyi ve kötü hatıraların bir kompoziti olarak görüyor. pişmanlık ya da nefret duymuyor. aynı oranda sevgi beslemeyi de unutuyor. evden bir kere uzaklaşırsın. ve artık evin uzaklardır.
    ... lomer
  2. 2.
    16 yaşında bir çıktım..

Evde ki herkes vefat etti .
    Ev kapandı yaş 41 oldu hala yollardayımm..

O çıkışın dönüşü yok..
    1 ... gezdimgordumyenildim
  3. 3.
    Özgürlüğü ve kurallar olmadan da yaşanabileceğini farkettiğin anda kuralları koyan da kuralları da itibarsızlaşıyor, zamanla da itici hale geliyor.

Evden uzaklaşmamanın tek yolu ise kuralcıların kural koymaktan ve özgürlük alanlarınıza dokunmaktan vazgeçmesi olacaktır.
    1 ... avukatadam
  4. 4.
    13 yaşında yaptım ben bunu daha küçüktüm ama hayatı öğrendim iyi kötü kendi ayaklarım üstünde durmayı, kendimi mutlu edebilmeyi, iyi kötü çoğu şeyi. Şu an olduğum kişiyi oluşturdu bu iyi ki de oluşturdu. Eğer çıkmasaydım evden asla kendimi geliştiremiyecektim daha basit yaşayıp daha basit ölecektim. "Koşullarım beni oluşturdu ben hatalarımı buldum" böyleydi sanırım şiirin bı kısmı ya da yanlış hatırlıyorum neyse ne. Bugün olduğum kişiyi seviyorum hatta çok seviyorum.
    2 ... omen tanrem