bugün

işte bu kızlar yüzüne 50 cl şaşal suları 10 senedir 50 kuruşa satılmaktadır. kızlar inat. üretici inat. bakalım kaç sene daha sürecek.
günlük 50 kuruş kar eden kızdır.

(bkz: damlaya damlaya göl olur)
tasarruflu makul kızdır.
boşa para vermeyi sevmeyen kızdır ..
bir tasarruf peşinde olan kızdır. Fakat en fazla 2 gün o pet şişeyi kullanmalı. Zira sağlığa iyi değildir.
şu sıcakta kendine yük yapmaktan başka bir şey yapmayan kızdır. 5 dakika sonra o soğukluğunu kaybedecek o su, hiç gerek yok.
candır, bitanedir. olm 3 sene boyunca aynı su şişesine evden su doldurup okula gelen profesör gördüm lan ben. bak profesör diyorum. aylık 10 bin liraya para demeyen adam.
kendine yük yapmaktan başka bir şey yapmayan kızdır . ilkokuldan alışkanlık yapmıştır . 50 kuruş 50 kuruştur diyen tipik kızdır .
Düşünceli kızdır. Bunu en ufak bir davranışla belirtmiştir.
hayatın anlamıdır. böyle kızlar az kaldı. bokunu bile yerim.
en asil duyguların insanıdır. candır, canandır. aile ekonomisine karınca kararınca katkıda bulunan kızdır.
(bkz: ağzını yediğim)
çok tatlı kızdır. bu basit bir eylem gibi gözükse bile annelerimiz yaptığından ilgimizi çekiyor.
ekonomik kız. değeri bilinmeli.
sanki evdeki su bedava gibi pinti demişler. istediği yerde suyunu içebilsin, market vs aramasın diyedir. ayrıca tek kullanımlık plastikler kullanmaktansa su matarası diyoruz. doğaya ve kendi sağlığına saygılı kızdır.
Tutumlu kızdır, Parasını çarçur etmez.