bugün

Telekoma her ay 35 ytl vermeden sınırsız internet imkanı bulmak demektir. komşunun kurduğu bir ağdır yakalanan ya da yakında ki bi netcafe dir ama ne olursa olsun maden bulmakla eşdeğerdir.

edit:hatırlatmak ta fayda var. "wireless bağlantıya şifre koymak bağlantıyı yavaşlatır." bir uzman görüşüdür.
yüksek ve ilerlemiş teknoloji sayesinde en yüksek bağlantı hızını yakalamak amacıyla masanın altında, buzdolabının arkasında, balkon demirinin üzerinde ve tuvalet fırçasının hemen yanında laptopu ile uğraşan insan güruhunu da ortaya çıkarmıştır, yaşasın teknolojidir. *
wireless modeme WEP şifresi konması durumunda yakalanan bağlantıya yalnızca bakılır

WEP - Wireless Encryption Key Calculator
Standart olan WEP şifrelemesi WEP-64 olarak bilinir ve 40 bitlik anahtar kullanır. Günümüzde WEP kullanan ağlarda daha çok 104 bitlik anahtar kullanan WEP-128'e rastlanır. Daha güvenli ağlar 232 bitlik anahtarı mümkün kılan WEP-256 kullanıyor olabilir.

Günümüzde bu şifreleme yetersiz kaldığından daha güvenli olan WPA şifreleme yöntemi yaratılmıştır. WEP'in hala kullanılıyor olmasının nedeni ise kısmen geriye dönük uyumluluk, kısmen kablosuz dağıtım sistemini desteklemesidir.
an itibariyle çatır çatır entry girmemi sağlayan, fevkaladenin de fevkinde bir hadisedir.

camın pervazında oturuyor olsam da.*

(bkz: bedava sirke baldan tatlıdır)
genelde bir çeker ve şekilden şekile girersin ama herşeye rağmen muhteşem bir duygudur..
(bkz: olsa da yesek)
büyük şans gerektirir. gerçekleşmesi durumunda telekomun kazıklarını bir kenara iter wireless bağlantınızın tadını çıkartırsınız. lakin bu durumdan komşunuz şüphelenebilir ağa şifre koyabilir. bu nedenle neti kullanırken eşeğin kulağına su kaçırmamak lazım. (bkz: benden söylemesi)
yanı başınızda normal bağlantınız varken sırf uyuzluğuna wireless yakalayan laptop'ınızla nete girmenize neden olan durumdur.etrafınızda iş yerleri falan varsa başınıza gelme olasılığı da yüksek olacaktır.
bağlantı iyiyse sömür sömürebildiğin kadar dedirten durumdur. genellikle lapotp'u download aracına dönüştüren durumdur aynı zamanda.***
şu iskenderun sıcağında balkonda internet keyfi yaşamamı sağlayan durumdur. wireless'ını kullandığım karşı apartmandaki çocuk sürekli beni balkonda laptopla görmekten hala şüphelenmediyse ve şifre koymuyorsa, bunun bağlantısı kesin sınırsızdır abi diye düşünüp lan acaba günahamı giriyorum, ya çocuğa dünyanın faturası gelirse gibi kuruntuları bi kenara atıyorum.
şifre koymayanın baglantısına ve tabiki faturasını geçirme işlemi
(bkz: hırhızlaaaar)
soyle etrafimizda cok luks is yerleri vardir efendim. laptopu bir aciyorum afedersiniz en az 5 baglanti yakaliyorum. ama malesef 5'i de ibne bunlarin sirket ya ne gerek sifre koyuyorsunuz baglantilara. neyse malumunuz o kadar baglanti yakaliyoruz ama sifresi sebebiyle kullanamiyoruz.
9 gundur pc'mi kapatamamama sebep olan muthis olay. wep sifreleme yonteminlerinde password'u kirmak icin sadece linux'ta calisan kismet adinda birde program var ki, sayesinde sifreyi buldugunuzda tadindan yenmiyor. gerci benim suan baglandigim wpa ama gonuller bir olsun. *
baglantının şifreleme sorunu yüzünden bir hiç olmasıdır.
şifre koyulmuş olarak karşılaşıldığı bir gün üzülme sebebi olacak sonun başlangıcı
(bkz: nilüfer hatun öğrenci yurdunda wireless)
(#455382) ye ilham veren olaydır.. hey gidi günler hey...
arabın petrol , bedevinin su bulması gibi bişidir tadından yenmez ya da yenirmi çatır çatır
sürekli değildir....
beles mısır olsun kıcımda patlasin zihniyetine kurban edilen faydali hizmet .
sınırlı olması durumunda sahibine artı fatura olarak yansıma ihtimali olan durum...
eve yeni tasindigimızda ben de bulup 3 ay kadar kullanmistim/somurmustum. ama naapiim zaten bi suru is vardi telefon baglatmak zor geldi, hem sifre de koymamisti, hem kotali olsa sifre koyardi dimi ama.ben de icimi doktum su sozluk ortamina. pismanliktan midir nedir.ewt ben kotu bi insanim kotuleyin benim bu entry mi.
edit: artık kendi adsl mi kullanıyorum...
kaynağı sağlayan kişiden izin alınmadan kullanıldığında kul hakkının tavan yaptığı durumdur.
üst komşum koreli...yan komşum da japon...çok ciddiyim bak...

daha türkiye'de wireless modem yokken komşularım sayesinde öğrenmiştim olayı..