1. 1.
  kimisi aile baskısından kimisi ise sadece kaşıntıdan kendini yollara vuran ve yakalandıkları yerde aile bireyleri tarafından derhal itlaf edilen yavrularımız...
  2 ... sıçtırtma lamasına
 2. 2.
  genellikle pavyona düşmüş kızlarımızdır * evden kaçıpta yapılan tek olumlu iş koca bulmaktır.
  2 -2 ... haznedaroğlu
 3. 3.
  (#132288)
  -1 ... scarface
 4. 4.
  hepsinin ayrı ayrı acıklı hikayeleri olan talihsiz kızlardır.
  1 ... arabaciarabayatasget
 5. 5.
  yetmisli yillarda, film artisti, fotoroman yildizi olmak icin, seksenli yillarda ise model, manken, popcu olmak icin kacmislardi.
  doksanli yillara geldigimizde ise en cok etkilendikleri "televole" kulturunun bir parcasi olmak icin. ikibinli yillarda yani gunumuzde ise genellikle (bkz: tore ve namus cinayetleri)nden kacip canlarini kurtarmak icin kaciyorlar.
  6 ... mese odunu
 6. 6.
  en kısa zamanda evlerine dönmesi gereken kızlarımızdır. toplumun daha duyarlı olması gerekir.
  ... arabaciarabayatasget
 7. 7.
  (bkz: naciye)
  2 ... angelina
 8. 8.
  "anam saçımı çekti", "babam ağır söz söyledi", "kardeşim tokat attı", "abim dövdü" diye ottan poktan nedenlerle evi terkeden, karşığında güzel ve rahat bir hayatın onları beklediğini zanneden kızlardır. çoğu işlerini garantiye alıp önceden işi pişirdikleri sevgililerine kaçarlar. çogunun da yaşı küçük ve reşit olmamışlardır. buhranlı aylarını sağsağlim atlatamayıp kendilerini olmadık yerlere vururlar. sonu çoğunlukla pişmanlıkla biter. kendilerine ve hikayelerine kadın programlarında rastlanır.
  (bkz: serap ezgu ile biz bize)
  2 ... invincible
 9. 9.
  Üvey babasının tecavüz edip dövmesi sonucu evden kaçanlar vardır ki, malesef bunlar da kötüyola düşerler genelde. Yazıkdır günahtır.
  2 ... pister
 10. 10.
  seda sayan ın marifetmiş gibi, evden kaçma anılarını anlatmasının etkisi ile sayısında artış olma ihtimali olan kızlarımızdır.
  ... simardi kilitlendi dondu kaldi