bugün

(bkz: müzik dinlemek)
Arkadaş çağırmak.
polis veya güvenlik şirketi bağlantılı hırsız alarmı taktırmak.
bir korku filmi açıp koltuğa uzanın...
Tüm ışıklar açık yanında emanet bulundurmak.
televizyon karsisinda uyuya kalip karsi odada bir tane isik acik olacak.
Şuan yaşadığım durumdur. Uyuyamıyorum..
wc ye gidene kadar antrenin sıradaki odanın mutfağın hatta evin bütün ışıklarının açılması gerekir. odaya geçince de kapıyı örtmek gerekir ki arkadan gelebilecek herhangi bir saldırı bertaraf edilebilsin.
Lol oyna geçer.
Imran varsa iyi bir çelik kapı alıp pencere ve balkonları guclendirin.

Bulundurma ruhsatlı av tüfeği alabilirsiniz. Kauçuk fişek de atabiliyor bu tüfekler. Toplumsal olaylarda göstericilerin dagititilmasinda kullanılan mühimmat olduğu için minimum düzeyde zararlı.

Yalnız oldugunuz için korkuyorum diyorsanız ev arkadaşı ya da eş sevgili vs edinin.
Korkunun neyden kaynaklandığına bağlıdır. Eğer manevi bir şeyse şeytan cin vs. ışığı açık bırakıp karşı odayıda yakıp tv karşısında uyumak en mantıklısıdır. Ancak maddi bir şeyse hırsız katil tecavüzcü organ mafyası komşu çocuğu vs. tüm kapılar kilitlenip pencereler kapatılıp yakınında bir bıçak bulundurulabilir. Ve birde en önemlisi kafanızı yorganın altına sokun.
Televizyonun sesini her odadan duyulabilecek şekilde açmak, ayrıca o odanın ışığını, antrenin ışığını da açmak.
kulağı kapatıp ololölöfsjjghbnjsh şeklinde ne olduğu anlaşılmayan şeyler söylemek.
31 çektikten sonra gelen o pişmanlık hissi korkuları örtmeye birebir.
Heykırarak güldüğün anılarını düşün ve gül.
Kedi almayın zira her seste kedidir o kedi dersiniz ve eve hırsız girse haberiniz olmaz.

Kesici delici alet bulundurmak çok makul değildir zira kendinize de zarar verebilirsiniz bu nedenle.

Doğrudan güvenlik şirketine ya da polise bağlı hırsız alarmı kullanıp herhangi bir durumda yatak odasında kapıyı kilitleyip polisi bekleyin.

Yatak odası dışında hırsız da olsa silahla bıçakla müdahale ederseniz nefsi müdafaa noktasında problem oluyor.
dizi aç yada uyu.
Tüm ışıkları aç. Bulunduğun odanın kapısını kapat. Televizyonun ya da müziğin sesini her zamankinden biraz daha fazla aç.
Şuan içinde bulunduğum ve nabzımı hızlandıran durumdur. Nerde lan diğerleri, kaç para ulan bir ev arkadaşi?! Kanaltürkü açtım kick boks gecesini izliyorum, yanıma kitap aldim ve evin tüm lambaları açık, aklıma hep korkunç şeyler geliyor ya.
En guzeli

3 ihlas 3 nas 3 felak sonra ne istiyosan yap.
Cinlerin iyi varlıklar olduğunu hayal edin.
sudoku cozmek. dalip gidiyosun zaten, uykun da geliyor, mis.
Şimdi buraya sevgilinizle konuşmak yazardım da allahın Yalnızları çoğunun sevgilisi yok. O yüzden sözlüğe yazın, korktuğunuz şeyi yazmayın ama çok dalga geçiyor ibneler.
telefonla konuşacak birisi varsa uyuyana kadar konuşulabilir. He yoksa arkaplanda tv eşliğinde kitap okuyun uyku basiyor.
dua etmektir. iman gücü aradığınız huzuru içinizde bulmanızı sağlayacaktır.