1. 1.
  hava sıcaklığın 50-55 derecelerde dolaştığı ve dışarı adım dahi atılamayan bir günde evde yapılabilecek eğlenceli ve tehlikeli aktivitedir. öncelikle çerçeve vb kırılabilecek eşyalara ve avizelere dikkat ederek oynamaya çalışmak gerekir ayrıca klima dahi açık olsa aşırı bir terleme baş gösterecektir. bunlar göz önünde bulundurulduğunda yapılması çok mantıklı olmasa da stres attıran ve vaktin geçmesini sağlayan güzel bir eylemdir.
  -1 ... sekersiz cay
 2. 2.
  cam,avize,ve benzerleri eşyaların kırılması ile sonuclanabilecek olay .
  akabinde evdende kovulma ihtimali vardır .
  yapmayın (bkz: ayıptır gunahtır)
  ... zehir
 3. 3.
  kat yüksekliği 4 metreden aşağı olan yapılarda oynaması çok zor bir oyundur.
  ... batuhanyedek
 4. 4.
  küçükken yapılan hatta ebeveynler yokken yapılması tercih edilen kış sporlarındandır. plastik top yerine balon tercih edildiğinde her ne kadar ağır çekim izlenimi vermiş olsa da kırılması muhtemel eşyalara zarar vermemesi nedeniyle daha güvenilir olur. bir de araya ip gerip oynanmışlığı da vardır, olaya "action" katmak babında.

  futbol versiyonu da tavsiye edilir bunun. biraz ön hazırlık gerekli tabi. öncesinde evin karşılıklı iki duvarına birbirlerini paralel gören iki dolap yerleştirmek lazım. dolapların alt çekmeceleri ya da gözleri açılır. sırayla penaltı çekilir açılan göze. te hey ne günlermiş yahu!
  ... deriko
 5. 5.
  ev içindeki aktivitelerde yeni bir oyun şekli cam ve çerceve inmesinden önce kazaya maruz kalmak daha önemli çocuklar için.
  ... efe misin
 6. 6.
  Ardından gelecek muhtemel terlik ve bilumum dayağa hazır olmaktır.
  ... cole dusen kutup ayisi
 7. 7.
  annenin öfkesini çekecek, onu üzecek olaydır. yapmayınız.
  ... abber1ine