bugün

Ben ..24 saat uyuyabilirim mesela.
Evde vakitgeöirebilmek bir kültür meselesidir aslında. kendiniz eğlendirecek geliştirecek ve zevk aldığınız hobilerinizi yapabilecek şartları ve imkanı sağlamanız önemlidir.
huzurlu insandir.
Evin huzuruna varmış adamlardır. Dışarda dandik 3ü bi aradayı 10 liraya içmez, story atmak için gelen tiplerin olduğu mekânlara girmez, alır kahvesini kitabını evinde okur prim kasmayı sevmeyen insandır.
Yani ben.
sanıldığı gibi topluma adapte olamamış ve asosyal insanlar değillerdir. sadece kendi kendine yetebilen ve kendisinden sıkılmayan insanlardır.

ve yine sanıldığı gibi bu vakit geçirme bilgisayar ve internet ortamında olmuyor illa ki. zaman geçirecek bir sürü aktivite var ki zaten çalıştığımız için geriye öyle devasa bir boş zaman da kalmıyor ne yazık ki.

mesela ben asosyal bir insan değilim, gezmeyi, insanlarla bir şeyler yapmayı severim. ama sosyalleşme şeklim genelde arkadaşlarımın beni bir şeyler yapmak için çağırmasıyla olur. kabul eder giderim, fakat biri bir planla gelmediği sürece kendim dışarıda plan yapmam, evde vakit geçirmeyi yeğlerim. bu durum yaşın da ilerlemesiyle ortaya çıktı biraz da aslında.

saatlerce kitap okurum,sandalyede, koltukta, yatakta, satırların altını çize çize, beğendiğim cümleleri tekrar ede ede...
puzzle yapmayı severim üç beş parçayı bir araya getirmek için saatlerce uğraşırım.

sevdiğim diziyi açar izlerim.

ayrıca bunları yaparken yanımda biri olsun istemem.
(bkz: kimi räikkönen)
Yalnızlık insanın alışması gereken belki de en zor durumdur. Bunu aşabilen insana karada ölüm yok net.

Tanım ; Becerebilenine saygı duyulması gereken insan tipi.
bütün canlılar böyle yapıyor.
yani sürekli eğlenmek, muhabbet etmek, ilgi çekmeye çalışmak gibi şeyler aslında anormal. normal olan evde sakin sakin oturmaktır.
eskiden tv falan da yoktu ve evde oturup susmak gayet normaldi.
son zamanlarda beynimize nerden işlediyse illa gezicez, eğlenicez.
eski türk filmlerine bakın. ana, baba, çocuklar aynı odada oturur ve ufak tefek şeylerle ilgilenirler ya da susarlar. gayette mutlulardır.
görsel

Kendiyle mutlu olabilen, kendini seven insandır.

Aşk o nerede.
evde geçirmeyi seven insanlardır.
kendilerine yeten huzurlu insanlardır.
Tam da şuan. Kocaman ev ve yalnızım, rakımı doldurdum bakınıyorum. *
Evinde huzurlu insan davranışıdır.

Evim, kitaplarım, gitarîm, ponduflarım, rengarenk haşortmanlarım, müzik, dans, çatkapı gelen dostlarım, cossette, onlarsız hayat çok bayat be yaa!
Yalnızsam aşırı seviyorum.
Güzel müzik ya da netflix, güzel şarap, rahat kıyafetler. Karışan, müdahale ya da rahatsız eden yok. Oh mis.
yakışıklı ve zenginse cool erkektir, fakir ve çirkinse ezik, asosyal, toplumdan dışlanmıştır.
kendine de zaman ayırabilen insanlardır.evde de aktivite yapılabilir en nihayetinde. kişi nasıl ne ile mutlu oluyorsa onu yapsın.
evliyse aile mutluluğunun tadını bilen, bekarsa kendine yetendir.
Kimisinde mevsimlik histir. Yazın civar civar gezerken kışın kendini nadasa bırakır.
Hayatta hep kaybedendir.
Kesinlik ile benimdir...

Ağır asosyalim zaten...
aynı zamanda kendisiyle vakit geçirmeyi seven insandır.
güncel Önemli Başlıklar