1. 1.
  Spor salonuna gidemeyenler için basit egzersizlerle evde vücut çalışmak mümkün. Şöyle ki size 2-3 hareket vereceğim bu hareketler sayesinde vücudunuzdaki değişiklikleri hissedeceksiniz. Tam anlamıyla sağlamlık istiyorsanız bunları mutlaka yapmanızı tavsiye ederim. Birinci hareketim barfiks ikincisi ise Tüm dünyada en iyi hareketler listesine giren, bir çok kas grubunu çalıştıran beden ve fiziki kuvvetin artmasını sağlayan, Tamamen yerli hareketimiz olan Türk kalkışı hareketi. Osmanlı döneminde askere alınma sürecinde yeterlilik hareketi olarak bilinen Türk kalkışını 45 kg ile yapamayanların askerliğe el verişsiz olduğu bilinmektedir. Bu hareket Tüm dünyada değer görürken ne yazık ki ülkemizde kimse bilmiyor. Çünkü bu harekete sahip çıkamadık! Neyse konumuza dönersek bu hareketler ile sağlam bir gövde ve sağlam bir üst vücut antrenmanı çıkartmak mümkün.

  Hareketinin yapılışına burdan bakabilirsiniz. Türk kalkışı

  Barfiks hareketini yapabildiğiniz maksimum sayının yarısı x 3-4 set yapabilirsiniz. Örn 10 tekrar yapıyorsanız 4X5 uygulayabilirsiniz. Bu sayede her seferinde sayınızı arttırmak mümkün olabilir. Barfiks üst vücut için gerçekten muhteşem bir hareket. Kol, kanat, sırt, omuz neredeyse her yere vuruyor. Bu yüzden bu hareketi evde oldukça kolay uygulamanız ve her seferinde sayınızı arttırmanız mümkün.

  Bu hareketlerin yanına kombin olarak istediğinizi koyabilirsiniz. Mesela biraz göğüs odaklı olmasını istiyorsanız Şınav çekebilirsiniz. Barfiks, Türk kalkışı ve şınav olarak programı uygulayabilirsiniz. Bu hareketler sizin bedensel kuvvetinizi arttırır ve daha sağlam bir gövde gücüne sahip olmanızı sağlar.
  Bu programların yanında dilerseniz Evde vücut geliştirme hareketlerinide uygulayıp spor salonuna gitmenize gerek kalmadan sağlam bir vücut oluşturabilirsiniz. Bunun için tek sorun istekli olmanız.
  5 ... kuzeyturk
 2. 2.
  bu başlığın daha önce açılmamış olduğuna bayağı şaşırdım. arkadaşın da dediği gibi salonlara her ay yüzlerce lira vermek gerçekten çok gereksiz. birkaç parça aletle ve bilimin yardımıyla evde gıpta edilecek bir vücut yapabilirsiniz. bilgi kısmını internetten halledebilirsiniz. ingilizceniz varsa athlean x gibi kanallar çok yardımcı olacaktır. yoksa türklerden de sağlam kişiler var.
  2 ... castaneda
 3. 3.
  (bkz: dambıl)
  (bkz: varoş)
  1 -3 ... ebu fesat
 4. 4.
  Aslında uygun materyallerle evde çalışarak daha iyi verim alırsınız sebebi ise sürekliliği. Her gün ya da haftada 3 4 kere spor salonuna gidemeyebilirsiniz, üşenebilirsiniz ve ya gözünüz kesmeye bilir ama evdeyken ha diyince başlayabilirsiniz. Sürekliliği olduğu sürece evde de gözle görülebilir bir gelişme yakalayabilirsiniz.
  1 -1 ... benimnickimyirmibesharfli
 5. 5.
  Beyler okurken kolum 45 cm oldu dikkat edin hepsini okumayın.
  2 -2 ... bobcan3
 6. 6.
  amaç gerçekten spor yapıp sağlıklı ve fit bir vucut elde etmek ise, disiplinli, bilimsel ve beslenmeye dikkat edilerek güzel bir vucut elde edilebilir.
  envai çeşit alet dolu olan spor salonlarına gidip her aleti baştan aşağıya kullanmıyoruz zaten. ağırlığı ayarlanabilir bir çift dambıl işinizi başlangıç seviyesinde görür.
  ... ferrasini boyatan bilge
 7. 7.
  Olmaz dostum.
  -1 ... ben hepiniz siz tek
 8. 8.
  Yeterli ağırlık, yeterli zorlanma sağlanabiliyorsa mümkün olan eylem. Salondan çok çok bir farkı yok. Makinelerle yapacağınız hareketlerin verimini serbest ağırlık kullanarak da alabilirsiniz. Ki serbest ağırlıklarla çalışmak çok daha sağlıklı geliyor bana. Sıkı çalıştıktan sonra gerisi zaten aynı süreç: doğru beslenme, doğru dinlenme.

  yıllarca evimde spor yapmış biri olarak diyebilirim ki sporun temel ilkelerine bağlı kaldığınız sürece kesinlikle gelişim sağlıyorsunuz. Ben son bir buçuk yıldır evde bile değil, ofisimin arka bölmesinde yapıyorum sporumu iş çıkışlarında. Mekân çok mesele değil yani. Önemli olan doğruları yapmak.
  2 ... misirkalyonigne
 9. 9.
  1000 kere denememe rağmen yapamıyorum. Bugün yorgunum yarın yapayım, aman dışarı çıkayım yarın yaparım derken en başa dönüyorum
  ... tunatopuzz
 10. 10.
  Yapmışlığım vardır.
  Her gün sadece 20 dakika. 15*3 =45şınav 5-6-7-10 barfiks ve dambıl hareketleri ile mükemmel sonuçlar çıkıyor. Tek sıkıntı başlamak.
  1 ... ulusoy25