bugün

Biraz zor ama heyecan verici bir durumdur. Her daim belgesellerde, filmlerde merak ve heyecan içerisinde izlediğin hayvanları evinde besliyorsundur. Ancak dikkat edilmesi gerekmektedir. Gerçekten şakaları yok bunların abi!.. Akvaryum konum itibari ile biraz yüksek bir yerde olmalıdır. çocukların "aaa ne kadar güzel balık lan hadi elimi sokayım akvaryuma" eylemini gerçekleştirmemeleri lazımdır. akvaryum üzerine "dikkat piranha" yazılı kağıdıda asmanız makbuldür.*
hergün evine giren yarım kilo etten ayda 1 tatmana neden olacak eylem.
ben bunu yaptım...

ortaokul yılları, başlardan sümsük japon balığı besliyordum. öyle alık alık suratıma bakmaktan başka bir atraksyonları yoktu ruhsuz ibnelerin. sıkıldım, gidip japonları verip 4 tane kol gibi pirinha aldım. anam ne güzel hayvanlar bunlar. zeytin, peynir, domates çekirdeği, karpuz kabuğu, kara fatma, yarasa bacağı ne atsam yiyorlar.

erdem: melahat teyzenin veleti. okulun en çalışkanı. japon balıklarından daha alık. yan komşumuz. acvuk ağızlı.

gelilerdi sık sık bize. annem hep onu bana örnek gösterir saçını okşardı sümüklü pezevengin. nitekim yanlız kaldık odamda.

- aaa ne güzel balıklar.
+ elini sokup yem versene. çok hoşlarına gidiyor.
- bi şey yapmazlar de mi?
+ saçmalama.

murat: erdem'in eline dikiş atan doktor.

sezai: babam. kıçıma tekme atan...
küçük yeğenin kendisine hediye aldığınız balığı bilinçsizce akvaryumun içerisine bırakmasıyla yeğenin ağlamasına sebebiyet verecek durumdur.**
Kurban bayramında etin 3te birini de bu hayvanlara ayırmak gerektiren durumdur.