bugün

Hurma, pekmez falan filan bunları yicek olsam bunları yerim saçmalamayın.

Fındık ve çikolata işinizi görür.

Tarif: fındıkları kavur ve ince kabuklarını soy, fındık içlerini robotta krema halini alana kadar çek. Bitter çikolatayı benmaride erit. Bu iki bebeği karıştır. Kavanoza koy. başta çok akışkan oluyor sıcak diye. 1 saate filan kivami oturuyor.

Kakao oranı yüksek az şekerli ya da şekersiz bitter çikolata kullanırsanız daha sağlıklı olur tabi.
Ben yapıyorum. Tam buğday unundan lavaş yapıp dolapta saklıyorum, ara sıra bir parça lavaş isitip üzerine kendi yaptigim cikolatali fındık ezmesinden sürüyorum.

Kendime böyle iyi bakıyorsam çocuğum olduğunda unumu da kendim öğütürüm herhalde diye korkuyorum ahah.
Sağlıklısı hatta ve hatta organik olanı gayet tabi mümkündür.
ihtiyacımız; 12 hurma, 2 yemek kaşığı kakao, hakiki vanilya özütü (aktarlarda var), büyük bir bardak fındık.
Fındıkları 180 derece fırında 10-15 dakika kavurup robottan çekiyoruz.
Dinlendirmeyi de unutmuyoruz robotu *
Tahin kıvamını yakaladığımızda sıcak suda beklettiğimiz hurmaları (kolay öğütmek için yumuşamalı) ekliyoruz.
Hurmayı koyduğunuz sudan 6-7 kaşık suyu da hem robotu rahat çalıştırnak hem de sürülebilir bir kıvam için ekliyoruz.

Ardından 2 çorba kaşığı kakaoyu ve çubuk şeklindeki vanilyanın yarısını içini kazımak suretiylen ilave ediyoruz. Lezzeti iyi almak adına da bir çimdik tuz. Hoop son kez çektirdin mi el emeği göz kavruğu nutellanız hazır.
Afiyet ossun.
Edit:Denendi, gayet başarılı. Gönül rahatlığıyla tüketilebilir. Eat cleaning yapmaya çalışan biri olarak
rafine şeker ve ekstra yağ içermemesine rağmen tadının enfesliğine kefilim.
Evde yaparken de içine çikolata eriten tarifler var. Sağlıklı olmayan bir şeyi sağlıklı hale dönüştürmeye çalışınca da olmuyor.
formülü neredeyse cola gibi olan mereti birebir kopyalayamasanızda benzer etkiyi yapacak bir sos yaratmak mümkündür efendim.

http://modern-mutfak.blog...1/10/ev-yapm-nutella.html
Evde nutella yapmak düsünüldügü gibi imkansiz degildir. Herkes belirli malzemeler ile kendi nutellasini yapmayi basarir. Evde yapilmis nutellanin iceriginde sunlar bulunur. 250gram cikolata, 1kutu kondanse süt (sekerlenmis) 250gram tereyagi, bir yemek kasigi kakao ve 2 tane 250mililitrelik bos kavanoz. Yapilisi: 1. Bi tencerede cikolata ve tereyagi yavas yavas karistirilarak eritilir. 2. Hersey tamamen eridiyse tencere ve icinde ki sogumaya birakilir. 3. Simdi sadece 1yemek kasigi kakao ve 1kutu kondensa sütümüz üzerine ilave edilir. 4. Hersey güzelce karistirildiktan sonra güzelce daha önce hazirladiginiz kavanozlara dökülür (Kavanozlari buz dolabinda saklayiniz).

Bu entry de evde de nutella yapilmanin mümkün oldugu gösterilmistir.
cimriliğiyle dünyaları döndürebilecek insan davranışıdır.
(bkz: ekşicilere gitsin)
evde ya da dışarda yapılanı dünyanın en sağlıksız yiyeceğidir. içeriğindeki şekerden ve katkı maddesinden dolayı alışkanlık yapar yemeden duramazsınız. canınız çok tatlı çektiyse tahin pekmez yiyin. hem enerji verir hem sıcak tutar.
kezbanların hayali.
Hiçbir poha yaramaz.
(bkz: bir torku değildir)
güncel Önemli Başlıklar