bugün

Nasıl bir temizlik ve düzen anlayışına sahip, bunun da ötesinde yiyip içilen, yatılan evde hiç mi midesi bulanmiyor, o iğrenç yaratıklarla aynı evde nasıl nefes alıyor ve yaşıyor, cidden merak ediyorum.

Yahu bu ne tiksinç bi durumdur be. Kakası, kılı, tüyü her tarafa saçılıyor bu hayvanların. Ustelik berbat bir şekilde koku yayıyorlar... nasıl katlaniliyorlar buna?

Kardeşim, o hayvan sen ise insansin. Onun yeri sokaklardir, ev değil. Bir de kedi maması üretiliyor dünyada -ki hiç anlamıyorum. Ulan çöpleri filan karıştırıp bir şekilde karınlarını doyuruyorlar işte. Daha önce kedi maması mi varmış? Dünyanın kaynaklarını işte böyle boş yere israf ediyorlar.

Su igrenc yaratiklari evde Beslemeyin yahu. Atın sokağa, kendileri carelerine bakar bir şekilde...
2 tane kedi besliyorum çok mutluyum beraber uyuyup beraber uyanıyorum, hep söylerim hayvan sevmeyen insan, insanda sevemez.

bknz:http://www.boredpanda.com...iel-ainmar-assayag-panda/

edit:link
midesi olmadan bir insanın yaşayabileceğini sanmıyorum.

saygılar sunuyorum azizim...
O midesiz benim çok şükür.
ben midemin olduğuna eminim de, sen asıl beyninin olduğuna emin misin dediğim yazar beyanı. ulan hijyen denen bişey var dimi cahil ben sen miyim de temizliği yapmadan yaşıyacam.
evde kedi beslemenin midesizlikle ne alakası var? ulan senin o çöplüklerden yemek bulurlar zaten dediğin hayvanların doğal ortamı çöplük kenarları mı zannediyorsun? onların doğal yaşam alanı yok olalı yüzyıllar oldu. işte sen geldin, senin gibiler geldi kendini bir bok zanneden insanoğlu ne var ne yoksa kendi isteğine göre şekillendirdi. Ayrıca kedi dünyanın en temiz hayvanlarından bir tanesidir kokusu falanda yoktur. o koku senin midenden geliyordur... kedi kalsın seni bırakalım doğal ortamına.
Kivilife'ın fakei kesin bu.
görsel
Toplumda gerçekten evcil hayvan kültürü yok. işte sevgisiz, cahilce yetiştirilen, içinde merhamet ve dogaya, insanlara karşı sevgi bulunmayan insanlar yetistiginde kocaman bir karartı saplaniyor evrenemize.

Lan kedi kadar güzel, asil ve şirin bi hayvan mi var alemde? Onlar size hem dost hem de yaren olurlar; dertlerinizi tasalarinizi hafifletir, ev ortamına çok pozitif ve güzel bir enerji yayarlar. Böylece daha mutlu bir birey, faydalı, pozitif bir kişilik haline gelirsiniz.

Bakım konusunda ise, gerçekten çok fazla abartılıyor bu durum. Onunla birlikte gecireceginiz hoş vakitleri, ilgilenecegiz saatleri saymazsak, tüyü tualeti, maması için filan max 10 dk yeterlidir. O kadar da zor bir şey değil gerçekten. Ayda bir maması ve kumunu alıyor; sabah akşam mamasını suyunu verip kakasini temizliyorsunuz, hepsi bu. Bir de olgunlaştıktan sonra yılda iki kez vurulması gereken aşısı var.

Öyle abartildigi gibi kokusu filan olmuyor, evinizi yeterli havalandirdiginiz takdirde..

Her şeyi geçelim, bir canlının sorumluluğunu almak, onu sevmek ve de sevgisini kazanmak gerçekten insanın kişiliğini yücelten harikulade, güzel bir duygudur.
kedileri severim hatta hastayım onlara. hayvan sevmek güzeldir çünki insanın yüreğinde ki merhameti açığa çıkarmasıni sağlar.
hiç kedi beslememiş öküz beyanı.
gerçi ironiktir kedi besleyen öküz de vaki değildir.

ulan o kedi senden kat be kat temiz be !
dünyanın en temiz hayvanını besler. nokta.
S*çtı Cevat bez getir...
midesi olan benim eve gelmesin.
temizlikten uzak olduğu için imandan da uzak, her türlü suçu işleyecek potansiyele sahip kirli, pasaklı insandır. arkadaşlık bile kurulmamalı, o evde pişen yemekler yenilmemeli, eşyalar kullanılmamalıdır. açık ve net.
ay götüm.

tanım : götüm işte.
midesiz değil de erkekse çüksüz olabilir. kedi besleyen erkeklerin çükleri düşermiş. demedi demeyin.
doğru bulamadığım söylem.
gününün yarısında belki daha fazlasında kendisini temizleyen bir hayvandan bahsediyoruz.
görsel kediler yaklaşık günde 15 defa kendilerini temizlerler. islamda bile temiz hayvan olarak geçer. Sensin lan midesiz.
Onu bunu bilmiyorum ama evde kedi olunca elektrik supurgesinden nah bu kadar tüy çıkıyor, haberiniz olsun.

görsel
sen besleme o zaman, besleyecek biri bulunur, ve o kişi midesiz değildir. iyi insandır, tanım iste amk.
insandır evde kedi besleyen kişi. midesi kaldırmayan midesizler beslemesin.
Ne alakası var bakımını yaptırıp eğitimini verdin mi bir sıkıntı olmuyor. Çok tatlılar.
Kılı tüyü ayrı evin yerinde gezmesi mutfak dahil dalıp çıkması. Kedi olan evde su bile içmem. Evet.