bugün

kedilerin evde beslenmeyeceğine inananların anlaşılabilir sözü.

kediler evcil hayvanlar içinde en temiz yaratıklar olmalarına rağmen hayvan olmalarının getirdiği o iğrenç kokudan yüzyıllardır kurtulamamışlardır. her türlü mamasını, aşısını, sütünü temin etseniz de, her sabah fırçalasanız da evinizdeki o iğrenç kokudan kurtulamazsınız.
kediyi pet shop'tan alıp eve getirirsiniz ve o salak salak bakınırken ilk icraatını halının üzerine bırakır. başlarda temizlemek hoş bir oyun gibidir. hatta -amanın benim kedim altına mı yapmış, filan diye seversiniz ama zamanla dayanılmaz bir hal alır. düşünün evinizde sürekli dışkı üreten ve ürettiği bu dışkıdan yaydığı kokuyu kedi kumunun bile engelleyemediği bir hayvan. kedi beslenen evlerdeki o iğrenç kaka-mama karışımı kokuyu saymıyorum bile. evde kedi beslemek pek de makul bir hareket değildir.
en iyisi sokak hayvanlarına gıda takviyesi yapmak ve eşikten içeriye pati sokmamaktır.
ev diye tabir edilen yer ozellikle bir ogrenci evi ise kesinlikle katıldıgım bir onermedir...

kızlara sirinlik olsun eve gelsinler, kedi var evde oynarızz... diye eve kız atmak maksatlı hanyvaları perisan edenleri tanıyorum.

hayvanseverlik baska bi sey.
kedilerin kendi bünyesi kötü hiç kokmaz, hatta burnunuzu dayayıp koklarsanız kokladıkça koklayasınız gelir. miss gibi kokarlar, sıçtıklarında hafif bir koku bırakılırlar, yedikleri mamaya göre ağırda olabilir bu koku onu önlemek içinde kumunu evin balkonuna veyahut tuvaletine konulabilir. onun dışında osurmadıkları sürece koku bıraktıkları görürmemiştir..

tüy dökerler, ama bir süre sonra alışırsınız.

aynı tabaktan yemek yersiniz.

beslenmez demek yanlıştır, besleyen besleyen besler sever, ısırır, konuşur hatta onunla.
bu saptamanın cıkıs noktalarından birisi evde olusan agir kokudur, bu genelde erkek kedilerde olusur, sebebi ise, cisiyle birlikte dişi bulmak icin disariya cıkardıgı spermdir.
disi kedi de daha az problem yasarsınız.
kedi beslemeyi çok isteyen çocuklara söylenen ebeveyn yalanı..
yalan işte, yalan!

misler gibim de besleniyor..
kedi dediğin zaten el kadar bir hayvan.. tuvalet derdi yok.. yemek desen o da..
tüm gün stresli iş hayatını geçir, sonra gel eve.. izle şu çocuğu.. * geçsin tüm stres..
anne mottosu. kedi pipini yer evladım. anne olamazsın yavrum. orduya girme aannneeeee, oyunu vermeee annneeeee.
kedi sevmeyen insan davranışıdır ki tasvip etmiyoruz. *
müslümanlık mitidir. tıbbi olarak kediden insana geçen bir sürü hastalığın olduğu, kedi tüylerinin etrafa saçarak evdeki seccadeyi ve evin içini kokutup kirlettiği hatta ve hatta tuvaletini yaptığı yerden ayrılırken ayaklarının tuvalete basabilme ihtimali olup evin her köşesine sidik dağıttığı için günah yada caiz olan* idir.

islam adamlarının çoğu evde kedi ve köpek beslemenin caiz olduğunu belirtmekte. çünkü kedinin pislettiği bir yerde secdeye yatıp namaz kılmanın kişiye bir zararı olmadığı fakat kedinin pislettiği yerde kılınan secdenin sevapları azaltacağını söylemektedirler.
dışarda beslenir, bahçeye bağlanır.
hı hı tabi...
her tarafa tüy döküyo şerefsiz. arkadaşımdan biliyom siyah pantolla gittim miydi beyaza çalıyo. bi de itici meret.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.