bugün

Evde embesil bir ev arkadaşı beslemekten hallice olan durumdur. Mamasını yer susar, gider pervaza çöreklenir mırıl mırıl. Elektrik su faturası yatacak "acaba gider mi?" beklentin de olmaz. Katil olmazsın. Faydalı hayvanlar şu kediler.
dünyanın en güzel duygusudur.
Kedimi annesi ölü şekilde buldum ve evime aldım. Yaklaşık 4 yıldır kardeşim gibi bakıyorum. Yaramaz bir kardeş ne yaparsa o da aynısını yapıyor. Kardeşiniz deri koltuğu yırttı diye dövecek haliniz yok. inanılmaz güzel bir duygudur ve kaybettiğinizde anlarsınız genelde bu duyguyu. Kedi deyip geÇmek olmaz , sonuÇta o da bir can.
yarı uyanık uyumaktır. gece sürekli dolaşan kedi gürültü yapar, gürültü büyük olunca üstüne bir şey mi düştü diye fırlar kalkarsınız ama o hep gayet cool dolanıyor olur.
apartman dairesinde yapmamak lazim. dogalarindan buladar koparmayin garipleri. binanin 12. katinda 4 yilini topraga deymeden geciren kedi biliyorum. zalimliktir, vicdansizliktir, gerci kedi halinden memnundu ama...
+ ay evde kedi mi besliyorsun
-cahit o, benle birlikte yaşıyor
+ayy bu işer her yere çiş olur
-siktir git lan a. kodumun salağı. bir daha gelme bu eve.
evde kedi beslemek cok guzeldir. eve nese katar. insani mutlu eder. dokunmayi sevmeyi ogretir. sorumluluk sahibi olmanizi gelistirir. mutlaka ve mutlaka tirmalamasi icin merdiven almaniz gerekir yoksa hali, kilim, koltuk ne varsa tirmalayarak zarar verebilir. tuyu dokulmeyen cinsler secenek olursa alerjiyi engeller. asilari tam yapilmalidir. soguk kis gunlerinde pencereden birlikte disari bakmak insana buyuk bir keyif verir.
temiz bir hayvan olması sebebi ile sıkıntı çıkarmayacak bir aktivitedir. apartman dairesinde bile rahatlıkla beslenebilir. kedi dediğimiz mahlukat öyle orta yere işeyip sıçıp bırakmaz. kumunu falan hazır ederseniz gider oraya yapar. hatta ve hatta tuvalet eğitimi verirseniz tuvalete gider yapar. çıkarken de patilerini siler. nerden mi biliyorum? benim taylandlı kedim bunu hakkıyla yerine getirirdi vakt-i zamanında.
Ismi samim olan şapşal bir kediyle içinde bulunduğum ve dünyanızı değiştiren durum.
Kedi sever herkes biliyordur sanırım Simon s Cat çizimlerini ancak halen bilmeyen varsa bir bakıversin. Çok sevimli anlatıyor kedi ile hayatı. Bir de tavsiye vereyim: sabah uykusunu sevenlere kedi beslemeleri tavsiye olunmaz. işte sebebi:

http://www. simonscat. com/Films/Cat-Man-Do/
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.