bugün

van kedim var soruları aliym? *
Benim 2 tane oldu. 1 hafta alışamadı birbirine şimdi;

görsel
Daha doğrusu kedinin sizi beslemesi. Olsa da beslese.
görsel
görsel
hergün işten eve geldiğinizde kapının sesini duyup girişte sizi oturur pozisyonda hoşgeldiniz karşılaması yapmasıdır. Kızgınlık döneminde üzerinize gelip, küçük kırmızı pipisiyle battaniyenizi becermesidir.
ona teslim olmaktır. tatlı teslimiyet !

görsel
Dünyanın en güzel şeyi. Kedi zaten hayvandan çok bir arkadaş gibi, başına buyruk çünkü. Seni asla dinlemiyor, canı isterse geliyor, ortalığı dağıtıp birşeyleri kırıyor, uykunun en tatlı yerinde bir yerini ısırıp tırmalıyor. Ama onun o tatlı hallerini görünce insan her zorluğu unutuyor. Hayatımda bir kez kedi baktım. Yavruydu, ben büyüttüm. 2 yıl yaşadık beraber. Onunla daha çok günler geçirmeyi isterdim. Hayattaki en büyük keşkem bu. Huyu bana benzeyen, huysuz kızım. Seni hiç unutmadım, her gün o güzel yüzüne bakıyorum inan ki. Huzurlu uyu.
kedi, köpek, kuş hatta balık dahi olsa tüm hayatını ona göre şekillendirmektir. tehlikeli cisimleri ortadan kaldırmak, zehirleyebilecek bitkileri uzaklaştırmak, kumuna, mama kabına yer açmak, gerekirse minderi için uygun bir yer bulmak gerekir. tek başına yaşıyorsan evden 24 saatten uzun süre uzaklaşamamaktır. gerektiğinde sağlık harcamalarına bütçe ayırabilmektir, ki hayvanların sigortası olmadığı için ilaç ve muayene masrafı alır başını gider.
"mobolyoloro tormoloyo hop, kolloromozo tormoloyo" diye ağlayan ılık götlüler bu başlığa da toplanmışlar. arkadaşlar, evi onlara göre düzenlemek derken tüm hayatınızı şekillendirin demiyoruz. sen bu hayvana tırmalama tahtası almazsan (internette 50 lira bi şey amk), düzenli olarak tırnaklarını kesmezsen (ben tırnak makasıyla sadece ucundaki sivriliği alıyorum o bile yetiyor), her gün oyun oynayıp stresini atmasını sağlamazsan hayvan agresif olur tabii. mobilyanı da tırmalar seni de. çiçeklerinizi taciz ediyorsa çim tohumu alıp ufak bir kutunun içinde çimlendirebilirsiniz. kilosu 1 lira mıydı neydi en son.
lütfen kumunu temiz tutamayacağınız, isteklerini karşılayamayacağınız, gerekirse parayı basıp kaliteli mama yediremeyeceğiniz hayvanı evinize alıp da hayatı dar etmeyin. "ay ne tatlı" diye eve aldığınız kedi 2 ay sonra koltuklara koku püskürtmeye başladığı zaman hayvana tövbe edersiniz. çocuğunuza oyuncak etmek için evinize hayvan almayın, yorganın altında, poşetin içinde ölüsünü bulunca kahrolursunuz.

tüm bunları sağlayabildiyseniz dünyanın en güzel şeylerinden biridir. kediler halden anlar, köpek gibi sürekli ilgi beklemez, gelir yanınıza yatar. uyurken üstünüze de yatabilir, boğulmamaya dikkat edin. hayırlı kediler.
Geçen sene bu aralar gerçekleştirdiğim. Hem uzun süreli bir hayalimdi bir kedi ev arkadaşı hem de babaanneme bir arkadaş olsun isteği. Sokakta nasıl bir travma yaşadıysa kapı zili gibi yüksek sesten ve özellikle erkek bireylerden çok korkuyor benim oğlum. Yine de ona aile ve arkadaş olmaktan çok mutluyum. Ailemize katılma yıl dönümün kutlu olsun bebeğim.
Bekleme bul al bir tane şimdi tam zamanı.
Ev de oraya buraya tüyü dökülür. Yemekten falan çıkar. Sırnaşır eder. Bahçeli bir ev olsa bahçe de beslenir o ayrı. Ama ev de olmaz. Besleyip sevene saygı duyarım o ayrı.
Sana diyeceğim tek şey, köpek sahiplen.

Hani diyorsun ya 2 oğlum var diye. Heh işte köpek sahiplendiğin zaman 3 oğlun olur. Köpeğin bakımı kediye göre daha zor ama arasında dağlar kadar fark var.
Evin kıl, tüy olmasına sebebiyet veren eylem.
Yemek de yenmez şimdi o evde...
Kediler hala avlanabilen, asi ve hızlı hayvanlardır. Gözleri keskindir, hızlıdır, tırmanabilir, koşabilir, kaçabilir, yakalayabilir.
Petshop yahut sokak kedisi fark etmez; hayvan engelli, yaralı vs. Olmadığı halde eve alıp beslemenin zengin arapların evde çita ve leopar beslemesinden farksız. Kediyi alenen tembelleştirip, doğasıyla oynayıp size muhtaç olmasını sağlıyorsunuz. Sonra bunun da adına hayvanseverlik diyorsunuz. Maalesef bu hayvanseverlik değil.
Kediler benim en çok sevdiğim hayvanlar arasındadır. Çok ilginç bulurum. istesem evde 10 tane beslerim ama beslemiyorum. Neden? Çünkü doğaya aykırı.
He bir kedi vardı hastaydı. Üstelik de hamileydi ve hava da soğuktu. Evin içine almadım ama bizim terasta ona tahtadan güzel bir kulübe yaptım. içini, zeminini battaniye ile komple sardım. Bir de yumuşak minder koydum. Hastaydı ve hamileydi. Veteriner çağırdım. Mamasını, suyunu vs. Eksik etmedim hiç.
Yani eğer hayvan hastaysa, kendine bakamayacak durumdaysa besleyin. Kediyi evin içine hapsetmek maalesef iyi bir şey değil.
Evde kedi beslemeye başladığımdan beri evde kedi beslemeye karşıyım ama evlat işte.*
işin kötü yanı yaklaşık 4 yıldır karşı olmama rağmen her yıl üstüne artı bir kedi daha eklendi.

Korkarım 10 yıl sonra 10 kedi olacak. Ve ben yalnız öleceğim...
Valla biz Tarkan ve kurt gibiyiz çok mutluyuz. Tek derdimiz Türkçe anlıyor ama konuşamıyor.
Kedilerin samimiyetine inanmıyorum, köpekler daha hoş.
herşey gibi başlarda güzel sonrası 'bok'a sarıyor.
cagimizin kanseri.
kedi olmayan tek ev benim.

direniyorum.
Gözüktüğü kadar kolay olmayan durumdur.
Mide bulandırıcı bir durum bence. Her yere tüy döker şimdi onlar. Kedileri severim de evde beslemem.
Kişinin evde kedi beslemesi olayıdır.
Hayvanın ev içinde dökeceği tüylere katlanabilecekseniz çok iyi bir durumdur.
Sünnettir. British evde beslemek için en ideal ırk ama en fazla tüy problemi de bunlarda.
Donunuzda bile kılın olmasına sebebiyettir.