bugün

evde bir hayvan beslemek yerine bir küçük çocuğu evlat edinirseniz ve iyi yetiştirirseniz, büyüdüğünde hayır duasını almış ve birçok sevap işlemiş olabilirsiniz.
yalnız yaşayan insanlara önerilendir.
mayıs ayından beri ailecek yaptığımız şeydir. ama biz beslemiyoruz. onunla yaşıyoruz. iyiki de gelmiş evimize. canım mısırım neşe getirdi hepimize. hepimizin ihtiyacı varmış mısır gibi bir kediye.
evde kedi beslenmez, evde kediyle beraber yaşanır.
kedi, evde beslenen diğer hayvanlardan farklıdır.
-sırnaşık bir hayvan değildir, kendi istemediği sürece kimseye kendini sevdirmez.
-stres topu gibidir, bütün günün yorgunluğunu stresinizi bir anda alır.
-zekidir. yemeğini sizden gördüğü gibi yiyebilir. inanmazsan linki tıkla ve mırmırı izle. http://www.dailymotion.co...e-izlemeyen-kalma_animals
-eğer bir kedi alacacaksanız yok ev tüy olur, kokar falan derlerse inanmayın. elektrik süpürgesi tüyleri almak için yeterlidir. koku olayı ise safsatadır.
-ve en önemlisi kedi sadece kedi değildir. görsel görsel
(bkz: genç köpekseverler rahatsız)
kedi özgür bir hayvandır. dışarı çıkamak gezmek istiyecektir bu yüzden; bahçeli evler kedi için uygundur. çiftleşme ayında dışarı çıkamazsa koltukları mafeder tırmık izi yapabilir.
sorumluluktur.

bir tabak dolusu yemek verip akşama kadar yesin diyemezsiniz. yemez bunlar öyle. asil hayvanlardır. hep taze ister yemeğini suyunu.

eğer suyunu doldurmazsanız günü gününe, lavabodan içer. cidden yapıyorlar bunu. benim kedi içiyor. insan gibi lan. kaç yıldır besliyorum hala şaşıyorum hareketlerine.

rahatına düşkündür bunlar. öyle bir yer vereyim hep orda otursun diye bir şey yok. o evin kralıdır. öyle muamele ister. vallahi gelir yatağının ortasına oturur. hiç acımaz. koltuğun en güzel yerine yayılır. elleyemezsin de. kızar çünkü. zorla kaldırırsan trip atar. kediden bahsediyorum, evet. trip atıyor ya. vallahi beni şaşırtıyor bu kedi.

sevilmek istediği zaman okşamalısınız. bir sabah uyurken gelir kafanın dibine oturur. uyanmanı bekler. bi kaç miyav der uyan diye. uyanmazsan patileriyle döver sizi. bana mısın demiyor çat çat vuruyor lan. sinirleniyor ilgi göstermedim diye. bu durumda hemen uyanırım aman efendim hoşgeldin der döve döve severim keratayı. çok tatlı oluyorlar ya. normalde tırmalar ama okşanmak istediği için vura vura sevebiliyorum. hırıldıyor, hoşuna gidiyor sıpanın.

çok güzel uyurlar. allah öyle güzel yaratmış ki. kediler başka güzel yahu.
evimde beslediğim kedi bir süre sonra dışarıyı istedi. camdan bakardı hep korktum dışarda yaşayamaz. araba çarpar diye. gönlüm razı olmadı doğasından uzak kalmasına ve 1 aydır kayıp. üzülüyorum ama kedi ölüceğini anladığı zaman sahibinden uzaklaşır dediler. öldüğünü görmek istemezdim.
kaynana beslemekten iyidir ve hayırlıdır.
özenle ütüleyip, giymek üzere yatağın üzerine koyduğunuz giysilerinizin üzerine kalkmamak üzere yatması riskini göze almak demektir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.