bugün

Sevgililerine evlenme adına baskı kurarlar.
Yalnızlığa alışmış olmaları olabilir ya da sünepedirler . Hayır evde kalmak nedir arkadaşım ? Bana hep diyorlar ama erkekte bi garip durdu gibi.
(bkz: Uludağ sözlük)
Sıradan sebepten değil.
Açık söylemek gerekiyor değil mi ? öncelikle şu öz güven eksikliğini gidermek gerekli ardından geleceğin yatırımı olan iş (çalışma götü) olacak. Ve asıl önemli olan ise aile
Bağları sağlam olmalı.
isterse görücü usulü olsun bir kısmet mutlaka çıkar insanın karşısına.
Önce inanmak başarının sırrı değilmidir.
tembel ve üşengeclik. sevmeye bile üşenirler o derece.
ütü yemek konusunda aşmış, temizlikte takılmış olmaları.
Çok arkadaşı olan erkektir.
Eksik hissetmeleri...
Halinden memnun olanlar zekidir. Çünkü istediği zaman evlenip, yuva kurabilecek donanıma sahiptir.

Birde kendi ketumluğu ve öküzlüğünden kalanlar vardır onlar apayrı.
görsel
Sevmeyi bilmeyen bir odundur efendim
(bkz: evlenmek istediğini her yerde beyan etmek)
Damat gitme umudu.
iyi yemek yapabilmeleri.

Kendimden biliyorum.
Yata yata L koltuğun ortasını göçertmiş olmaları.

(bkz: Yat osman büyüsün bostan)
chef olmaları.
Tum islerini kendileri halledebilmeleri.
Bak tum is diyorum.
Kaç yasına gelirse gelsin -ilk kez evleneceği için heralde- genç bir kadın ister.

Hiç ben kaç yasına geldim diye düşünmez.
Kezolar tarafından kafeslenememeleri.
Zeki olmaları.
Evde kalmış olmaları.
en maydonoz suratlı kızlar onlar için birer dilber-i huri gibidir. şiir yazarlar. romantiktirler. gıbış gıbış göbüşlerine bakıp hüzünlenirler. "sen biraz eri, sonra evlenecem" diye şartlarlar kendilerini. gece gündüz şartlarlar. maaşlarına bakıp mutlu olurlar. duşa paraları ile beraber girip, beraber fön çekerler. sende olmasan diye bir başlarlar paralarına ta ki gece yarıları hüzün gelinceye kadar. bir kaç damar şarkı. ertesi sabah sabah ereksiyonu ve mutlaka evlenmem lazımlar. arada bir kaç diziye denk gelir aşk sahneleri çok hoşuna gider. yine gider şiir yazar. kafiyeyi tutturamaz sinirlenir kağıdı buruşturup atar ve sikerim evliliği der. kariyerini düşünür ve egosuna pandik atar. sonuç olarak evde kalmıştır ama %99 ihtimalle bir gün evlenecektir. ve yıllar sonra kendisine üreteceği küfürleri bugünden hayal dahi edemez.
güncel Önemli Başlıklar