bugün

kendini sosyalleşmeye verme çabasıdır.apartman içi kahve istemek bile hava değişikliği olabilir.
azmış üniversite öğrencilerinin karşı dairede oturan kızları ağa düşürmek için izledikleri politikaların e klasiklerinden birisidir.
komşuyu soyma politikası*
-evde kahve bitmis de sizde var mi?
- içeri gelmez misin?
- yok yaa annem merak eder
- otursaydın bir beş dakika
- kahve var mı?
- var kızım var ama, arayanım soranım yok
- eviniz ne güzelmiş çiçekler filan
- evet yalnızlığımı paylaşır onlar benim ama yokki ağızları
- aaa saate bak gugukluuuu
- evet kızım saat başı çalar yaşlandığımı hatırlatır. al buyur kahven
- sağol teyzecim. görüşürüüzzz
- peki kızım kendine mukayyet ol
- şey teyze aslında. ee istersen ben bazaen sana gelirim
- ay evladım çok sevinirim kek, börek yaparım ben sana
- dermişimmmmm ortamı gerermişimmm. morrruukkkkk
çok fazla kahve içilmeyen eve beklenilmedik bir anda misafir gelmesi sonucu samimi olduğunuz bir komşuya sorduğunuz sorudur.
(bkz: sigarası olan vaaaar mıaaaaaa)
komsunun kızını görebilmek için iyi bi neden!!
karsi dairede oturan kizlarla muhattap olmak icin devamli sorulan sorulardan 1 tanesi.
bundan altı yıl önce yan dairedeki kadının gecenin dördünde kapımızı çalıp sorduğu soru. ev arkadaşımın "kahve kalmadı, nesquick vereyim mi?" diye sorması üzerine uykusu açılan hatun, teşekkür edip evine dönmüştür.
evde fal bakmaya,baktırmaya niyet bozulmuşken,kahvenin bittiğini farkeden ve gidipte almaya üşenen kişinin kurmaktan asla çekinmeyeceği cümle.
ben sana yazılıyom da acık acık, bi usul bulamadim bu yola basvurdum,ee cagirmayacak misin iceri ? demenin ustu kapalıcasi.
normal komşuluk ilişkilerinde kullanılması yadırganmayan bu cümle , görükle hudutları dahilinde ; ilgi duyulan karşı cinsle temasa geçme vesilesidir.
bu şekilde eve gelen kişi,zorla eve cekilir.
kuru yerleri bir güzel ıslatılır.
sonra eşşek suya gönderilir.mümkün olduğunca gec gelmesi tembihlenir.
kişi malum zaman birimi ölçüsü kadar, ev ahalisi tarafından dövülür.* (bkz: zaman birimi olarak eşek sudan gelene kadar)

3 saat sonra edit:başlığın terbiyeli hale gelmesi ile entry komik duruma düşmüştür. olsundur. biraz gülelimdir.
"evde kahve bitmiş,siz de var mı acaba?" sözünün nezaket kurallarından yoksun versiyonu.
evdeki malzemeyi takip etmeyen, aynı zamanda odun olarak nitelenecek bir yaratık cümlesi.