bugün

interneti sadece msnden ibaret sanan, "gazete okumanın keyfi farklı be kardeşim" gibi saçma bir yorum yapan, müsrif, paranın kıymetini bilmeyen, kıymet bilmez insanlardır.

her sabah yaptığım gibi kahvaltıda laptop umu masanın üstüne koyup, zamancomtr ve ntmsnbc adreslerinden günlük haberleri okuyordum. içeri oda arkadasım gazete ile girdi. bune len dedim. gazete dedi. görüyorum dedim neden aldın salakmısın diye soru soruyorum dedim.
gazetenin keyfi başka dedi. o kağıtları çevirmiyormusun, içini okşuyor dedi. hem internetteki haber yalan olabilir dedi.
çayımdan bir yudum aldım ve internete verdiğimiz paradan bahsettim. yaptığı saçmalıktan, gereksizlikten, müsriflikten, kıymet bilmezliğinden bahsettim. ama gazete yaprağı.... kes ulan! diye sözünü kestim. salak mısın sen dedim. internet var diyorum sen hala gazete yaprağından bahsediyorsun. hem bu gazete için kaç ağaç.... diye nasihat ettim.
sağolsun anlayış ile karşıladı. çayımdan son bir fırt aldım ve tespitimi yaptım;
evinde interneti olup, okulda sağda solda gazeteye para veren insanlar, paranın kıymetini bilmeyen, müsrif insanlardır. internetin kıymetini bilmeyen insanlardır.
internetin paralı olduğundan birhaber olan insandan daha mantıklı insandır.
cumhuriyet okuyan insan olabilir.
gazete'nin boya kokusunu seven insan evladıdır.
gazeteyi sayfaları hissederek okumanın güzelliğinin farkında olan kişidir.
eee bundan sonra kitapa da para vermiyelim internetten indirip okuyalım önermesini akıllara getiren başlık.

(bkz: dünyada ki tek akıllı sensin demi)
gazetenin tadının baska oldugunu coktan idrak etmis insan.
evde interneti olmayıp gazeteye para vermeyen insandan daha iyi konumda olan insandır.
gazetenin sayfalarını sağ işaret parmağı ile sağ başparmağını ıslatarak çevirince aldığı zevki net ortamında alamayan insandır.çok doğaldır,olabilirdir.
gazetesini eline alıp okumayı seven, bu alışkanlığıyla bütünleştiğinden ötürü interneti gazete okumak için kullanmak istemeyen, keza e-book okumaktansa kendisini somut bir okuma etkileşiminin içinde bulmak isteyen insandır. Ben zaman zaman internetten zaman zaman da para verip gazetemi alan bir insan olarak elimde bir gazete olmasını daha bir severim.internetten okunan gazete en ciddi gazete bile olsa çerez gibidir, okuduğunuz şeye odaklanmanız zordur fakat elle tutup gözle gördüğünüz bir gazetede okumak böyle bir dezavantaj taşımaz. Bu bağlamda benim gözümde para verip gazetesini eliyle tutup gözüyle görerek okuyan insan saygı duyulasıdır, bu özelliğinden ötürü asla dışlanmamalıdır.

Ayrıca ona buna ''salak'' diyen ve ''okumak'' gibi önemli bir etkinliği elindeki kitap ile gidermek isteyenleri anlama yetisinden yoksun insanımsı zihniyet, önüne laptop koyup kendini ''akıllı bir entel sayan zihniyetsizliğe'' eşitmiş bunu da anladık...*
(bkz: yine mi beratulanberat)
kağıda dokunmayı,gazetenin kokusunu seven insandır.özellikle sabah vapurlarında gazete okumanın ayrı bir özelliği vardır zira birkaç kişi okunur o gazete.yanınızdaki,karşısınızdaki okur hatta sabah saatlerinde kalabalık olduğundan ayaktakiler bile ortak olur o gazeteye.birileri dur çevirme sayfayı daha bitmedi desin diye beklersiniz nerdeyse *o yolculuklarda bölük pörçük okunan gazetenin tadı evinizdeki koltukta da alınmaz zaten.gazete ayrı bir kültürdür,güzelliktir,ışıklı ekranlarda bulunmayacak bir zevktir.
gazetenin bulmacalarını çözmek isteyen kişidir.
internetin esas amacı gazete okumak olmadığına göre gazetenin amacına hizmet etmesini sağlayan insanlardır, evde interneti olup gazeteye para verenler.

(bkz: birileri yine popülerite peşinde)
gazetelerin internet nüshalarıyla basılı nüshaları birbirinin tıpatıp aynısı olmadığı için makul bir davranıştır.

tabi, gazete kupürü arşivcilerini de unutmamak gerekir.
gazetesini çayı/kahvesi eşliğinde okumayı günün en güzel bölümlerinden biri sayan emeğe saygılı insanlardır.
kimi insanlar vardır ki sabah vapurunda çay eşliğinde gazete okumaktan keyif alırlar. bu insanlar da gazeteye para veren insanlardır.
gerçekten gazete okumak isteyen insandır.
gazete okumanın keyfini , saman kağıtlardan alabilen insandır..
genelde gazeteyi okumak için değil de,bir gazetenin belli bir trajda kalmasını sağlamak için yardım amaçlı alınan gazetelere boşa para veren insan davranışıdır.
bazı şeylerden hala keyif alabilen insandır.

keza bütün gün bilgisayar başında ekrana bakılı kalacağına ev ahalisiyle kahvaltı ederken gazete okur ve bundan keyif alır.
evde değil yurtta kalıyorsa gereksinim olarak alması gereken insandır. çünkü klozetlerde oturulacak yerler pistir. kapakların üstünü tuvalet kağıdı ile örtmeye 24'lü tuvalet kağıtları bile bir ay dayanırken gazete kağıdı imdada yetişir. eee artık bir mecburiyet olmuştur. klozet kapağının üstü gazete kağıdı ile örtülür ve kişi nirvana'ya doğru yükselmeye başlar.
bilgisayar başında oturup boş işlerle uğraşıp başlık parselleyeceğine kendine ve çevresine bir hayrı dokunan insandır.~~
tiridine banmak isteyen insandır. hatta bedava mı sandın para verip aldımdır da. afiyet olsun. bir de gazete dediğin kaç lira. ben parasını vereyim hepiniz susun e mi?
günlük gazete alımı ülkenin gelişmişlik düzeyini gösteren faktörlerden biridir. herşeyin pratiğine kaçma yoluna gidersek ; bu zihniyetle biz daha çoook gerilerde kalırız.