bugün

herkesin bildiği bir gerçektir. o evde namaz kılınmaz, besleyenin cenaze namazı kılınmaz, hayvanı evden attıktan sonra yedi kuyudan 70 maşrapa su alıp boy apbdesti alması lazım. anca arınır. her şeyi bırak pis kokar olum eviniz. valla bak.
Pis mi

Günah mı?

Olduğu tam anlaşılamamıştır.
Vay babanın haline.

Tanım: kendi kendine dini kurallar uretmek.
bildigim kadariyla peygamberin de kedisi vardi. gomleginin uzerinde uyuyormus kedisi. hatta ebu hureyre diye biri de vardi, kedi babasi demekti. bir suru hayvan dostu, hayvan besleyen ve gayet de dindar olan insan.

ben ateistim, beni ilgilendirmez ama simdi bunu gercek sananlar olursa cok uzulurum. hayvan beslesenize lan.
evde hayvan beslemenin kuranı kerimin hangi ayetinde yazıyor merak edilir. her hayvanın kendine göre özellikleri vardır, kendi ortamından koparılan kaçak yollarla ülkemize getirilen bazı hayvanlar özgürlükleri ellerinden alındığı için evde beslemek günahtır. köpek beslemek evin içinde mekruhtur. yalnızca kedinin evin içinde beslenmesi mekruh ve günah değildir. öyle olsaydı peygamberimiz kucağına alıp sevmezdi.
tüm dini kitapları incelediğinizde rahatça ulaşabileceğiniz olay. gülümsetir.
kedi için geçerli olmayan tespit.
(bkz: çok pis günah)
Yalandir efendim. Aksine insana vicdan ve merhamet ogelerini yukler ve hayvanlara karsi daha bi sevgiyle yaklasmayi saglar.

Ayric (bkz: hayvan sevmeyen insan sevmez)
Evde yaşayan karıncalara ne demeli.
Hayvan pis olabilir ama pis gunah degildir.
(bkz: temiz günah)
kopekler icin gecerli olandir. ama kediler baliklar ve kafes kuslari icin gecerli olmayandir.
kopekler bahcede ihtiyaca binaen kullanilir.
görsel :
buna *element uydurmak denir. mesela kedi evde beslenebilir.dini kurallara göre kendisi temizleyen dışkısını gömen bir hayvan olduğundan necis değil temiz kabul edilir ve içtiği sudan abdest alınabilir.köpeğe gelecek olursak evin içinde köpeğin beslenmesi pek doğru sayılmaz.sebebi kedi gibi temiz kabul edilmemesinden kaynaklanır.haram değildir dikkat ediniz burada günah ve sevap arasında bir çok level vardır bu mevzuda da haram değildir.ama namaz kılınan yemek yenen yerlerde köpeğin dolaşması hoş görülmez.mezhepler boyutundan bakarsak şafiilerde katı kuralların mevcudiyetini bilen bilir. burada da korunacak malı sürüsü ve can güvenliğini sağlamak zorunlulukları haricinde köpek beslenmesine iyi bakılmaz.hanefilerde bu kadar sıkı olmamakla birlikte yukarıda bahsettiğim gibidir köpeğin salyası dışkısı her mezhebe göre necis sayılır..ama malikilerde böyle bir kısıtlama yoktur.diye bildiğim kadarıyla paylaşayım.
öyle bi şey yok.
köpek beslemek mekruhtur. günah değil !

mekruh islam dininde hoş karşılanmayan şeyler için söylenir.

kedi insana yakın olduğundan onun kılı yünü tüyü tükürüğü necis sayılmamıştır. fakat diğer hayvanlara yakınlık ise insanı kirleteceğinden namaz kılmanız için temizlenmeniz gerekir.

yani, kedi alın. balıkta olabilir.
annem buna inandığı için annemden nefret edeceğim nerdeyse az kaldı, hayır şöyle olursa günah olur, tüyü dökülüyor günah çıldırmamak için zor tutuyorum kendimi.
Neden evde istenmediğini anlatmaya çalışan yazarın serzeniş.
Çok pis günah ne amk.
Pis adamın beslediği hayvan da mecburen pis olur! Esas problem böyle pis bir kafada olan pis insanı evde beslemektir!
Hocam ben kuş besliyom olur mu?
Tek günahınız buysa hurilerle tanışırsınız artık.
Bir hayvanı apartman dairesine sıkıştırmak da hayvanseverliğe sığmaz bence. Kedi bir derece ama köpeklere üzülüyorum.
hayvan beslemek günah, şeytan gelir, melek girmez felan diye bir sürü şey var inançlarınızda da; hayvanlara eziyet etmeyin, onları koruyun diyen ne bir ayet var ! ne de sahih bir hadis var ! kadın içinde dövün sövün var ama koruyun kollayın üzmeyin incitmeyin kadınlarınızı diye yok hiç bir şey... sorgulamamaya devam edin !
Evde hayvan beslemenin çok pis ve günah olması şeklinde açılması gereken başlık. Ayrıca evde hayvan beslemenin günahı falan da yoktur. Aksine onu beslediğiniz için, özellikle de kedi - köpekse daha da sevap olurmuş diye duymuştum birinden. Doğruluğu konusunda her hangi bir fikrim yok ama kısmen katılıyorum. Bir hayvanı besleyip karnını doyurup ona evinizi açmak neden günah olsun ki diye adama sorduran başlık.