bugün

kaynana beslemekten evladır.
Her yaz alınırdı o civcivler. Büyüyünce köye götürülürdü. Ama korkardım onlardan.
Saçmalıktır. Bahçe olsa hadi neyse.
ben balkonda besliyordum sonra karga çaldı. o günden beri kargaları bitirmeye oynuyorum.
çocukken çiftliği olan akrabamız bir gün elime bir civ civ tutuşturup kaçıp gitmişti. o civ civi baya sevmiştim, korkmasın diye hep yanında dururdum beslerdim falan. bir gün ben yanında yokken kedi yemiş... kedilerle düşmanlığımın sebebini keşfettim lan şuan.
Bir koynunda yılan beslemek değildir.
Acayip koku yapmasına sebep veren eylem.
Bende yaklaşık 30 civciv var. Brahma cinsi. Ayaklarına kadar tüyleri uzanan.

Bunlar çıkalı 15 gün oldu. Babam 1 hafta evde tuttu, baktı aşırı koku yapıyor. Şimdi işyerinde sıcak bir alanda kutunun içinde tutuyoruz.
3 ayda kocaman oluyor zaten bunlar, büyütüp satacağım. Zaten 19 gün sonra kuluçka makinesinden bi 35 tane daha çıkacak.

Sıcak ortam çok önemli, yoksa ölüyorlar.
(img:#1853294)
Uyumadan önceki son yemeklerini vermektir.

Hadi uyuyun minnoşlarım.

Anneniz kurban size.
Çocukken renkli civcivlerim vardı büyüyemeden ölürlerdi. Şimdi düşününce onların öleceğini bile bile neden aldılar ki bana diyorum.

Belki de hayatta değer verdiğim şeylerin bir gün gideceğini öğretmek içindi.
Hayatta 3 kez yaptık. 3 üde öldü buyudukleri görülmüyor genelde.topal ahmet i baya buyutmustuk ama okulda kuluçka deneyinden çıkmıştı topaldı.
çok dadlu bişey ama bence yaratıcı bunu istemiyor çünkü hayvanlar bir süre sonra acaip bi koku oluşturuyor ortamda ve bit meselesi var.
yani diyor ki beni sal. ben evde yaşayamam.
böyle olmasa isterdim. kedi de aynı şekilde.
Bahçe yok ise beslemeyin 1 ay sonra verecek insan ariyor sunuz.
küçükken evde değil de köyde beslemişliğim olan eylem. çok sevdiğim bir kedim vardı, her gün civcivlerden birini veriyordum ona. çocukluk işte.
(img:#1853213)
Yeni üyeler eklenerek devam etmektedir.

Ben sizin cik cik seslerinizi yerim
(img:#1849814)
Görüldüğü kadar zor değil.

Tamam çok pisletiyorlar ama değiştiriyoruz.

Evet koku da yapıyor ama havalar güzel tüm gün dışarıda duruyorlar.

Ellerimle besliyorum bazen.

Sularına birazcık pekmez döküyorum vitamin olsun diye.

Gezmeye bile çıkıyoruz djdjdj.
Sürekli civcivlere bakıp bakıp çok tatlılar ya diye ağlamakla sonuçlanacak eylem.
Küçükken beslenir evet, ama hafif büyümeye başlayıp tavukla civciv arasındaki ara formda müthiş derecede siciyorlar ama öyle böyle değil, bahçede kokudan durulmuyordu evi tahmin edemiyorum
Ilkokul birdeyken beslemistim, kisa sure icinde olmustu, çok ağlamıștım.
Bahçeniz yok ise almayin 1 ay sonra verecek yer ariyor sunuz.
Büyüdüğünde de bu şekilde bakabilecekseniz sorun olmayak olandır.
görsel

Ama pazarda görüp "aa ne kadar şirinler alalım evde bakarız" diyorsanız, hayvanlara yazık etmeyin çünkü ölme ihtimalleri çok fazladır.
Büyüyünce tavuk olduğu düşünülürse saçma bir eylemdir.
hemen hemen herkesin küçükken yaptığı şey.

üşümesinler diye dondurma kabına sıcak su koyar, üstüne bez serer, civcivi de onun üstüne koyardık biz. büyüdüklerinde ise %90 horoz olup tüm apartmanı rahatsız ettiği için birilerine vermek zorunda kalırdık. güzel günlerdi...
Civciv her eve girmiştir; ve her ev bir civciv katilidir.
pamuk arasında fasulya da yetiştirebilirler civcivlere yem olarak.
ben de denedim ama hep kedilere kurban gittiler.