bugün

Öncelikle ben meyve suyu olarak Jucy kullandım. 12 litre Jucy elma suyu kullandım. Kovamda pilsner biram(kit mayalı) vardı. ve onu şişeledikten sonra kovada kalan tortuyu maya yıkama yöntemiyle tekrar kullanmak üzere 5 litrelik bir damacanaya bastım. Daha sonra kovamı temizledim. Biraz su kaynatıp 900-1000 gr şekeri erittim. Kovaya önce bi litre elma suyu daha sonra eritilmiş şekerimi daha sonra da kalan 11 litre elma suyunu da döktüm. Daha sonra da damacanaya biraz önce doldurduğum yıkanmış mayamı karışıma ekledim. Kapağı kapattım ve fermentasyon çok kısa bir sürede başladı çünkü zaten maya daha önceden çalışıyordu ve başlaması için zaman kaybetmedi.

Yaklaşık 3.5 gün sonra fermentasyonun ateşli evrelerinde fermentasyonu bitirmeye karar verdim. Evet kilit noktalardan biri burası. Fermentasyonu erken sonlandırınca doğal olarak elma tadı ve şekerlilik kaybolmuyor. Ben de somersby ayarında bir lezzet varken bunu yaptım. Gayet şekerli ve elma suyu tadı korunuyordu. Fermentasyonu bitirmeden önce yaklaşık 12 litre üretim için 35 tane 50'lik şişe temizledim(bir aksiliği göz önünde bulundurdum). Şişeleme şekeri olarak 750/360 şekerlerden 1 adet kullandım. Ciderimi şişelere aktardım. Burda yine bir kilit nokta var. Bu sırada ayrıca 3-4 tane soda şişesi kullandım. Onlara da şeker oranıma göre toz şeker koydum. Çünkü bu şişeleri gazlanmanın aşamalarını görmek için kullanacağız. Tahmin edersiniz ki şişeler çok hızlı bir şekilde gazlanacak çünkü fermentasyon çok hızlı devam ederken kestim. 4 saatten geçtikten itibaren gaz kontrollerine başladım ve 7. saatte uygun düzeye ulaştığına karar verdim. Şişeleriniz fazla gazlı olmamalıdır. Çünkü burda anlattığım yöntemde ocak üstü pastörizasyon yapacağız yani pastörizasyon sırasında şişelerinizin patlamaması(dolayısıyla yaralanmamanız) gerekiyor. Bunu anlamak için soda şişelerini kontrol ederken kapağı açtığınızda köpürüp taşmaması gerekiyor veya aşırı gazlı olmaması gerekiyor. Gaz ayarını yakaladıktan sonra şişelerin sığabileceği derin bir tencereye ihtiyacımız var. Tencerede suyu ısıtıyoruz ve 80 derece civarında bırakıyoruz. Şişeleri tencereye koyup, kapağını kapatıp 10 dakika bekletiyoruz ve bir bakmışız ki pastörize ciderimiz var. Ayrıca şişeleme yapmadan önce eğer buzdolabınızda müsait yeriniz varsa kovayı cold crash yaparak mayayı çökertebilirsiniz(ben yapmadım). Ayrıca bu aşamadan sonra ben şişeleri oda sıcaklığına getirip hemen buzdolabına attım.

Not: Pastorizason işlemini bulaşık makinesinde de yapabilirsiniz.