bugün

Filmlerde dizilerde hep ayakkabiyla dolaşıyorlar, evlerde temiz. Biz bi kere dolaşsak ev pislikten geçilmez. En temiz sokaktan dahi geçmiş olsaniz mutlaka toz , toprak bulaşır. Insanin ayagi da sürekli ayakkabi içinde rahat edemez diye düşünüyorum. Ev terliği takintisi olan biri olarak yaz ayri , kış ayri ev terligim vardir.
ben almanyadayım. bunu burada çoğu gavur yapıyor.

ama ben yapmıyorum. niye mi? çünkü müslümanım evelallah.
Koronavirüs pandemisinden sonra, bir daha gözden geçirilmeli.
Nasıl rahat ettiklerini anlamadığım davranış.

Lan benim evde ayağım yandığı için çorap bile giyemiyorum, bunlar ayakkabıyla dolaşıyor. Hatta kadınlar topukluyla dolaşıyor.
Anneyi çileden çıkarır.
Yapmayın ayaklarınız kokar.
türk dizilerinde en az bir aile lordlar kamerası mensubu olduğu için sahip olunan ayrıcalıktır.
Normalde faydası olmayıp zararı olmayan bir über saçmalık.
Zengin itemidir arkadaş rahatsız da olmuyorlar ya utanmasalar yatağa da ayakkabıyla girecekler.
Yeni ayakkabı alınca ben bi gün giyerim evde.
Bizim evde yapsın bunu bak annem neler ediyor ona. Valla saçından tuttuğu gibi pencereden aşağı bile atma eğilimine sahip olabilir. Sen gel at pisliğine tekme at sonra evde ayakkabı ile dolaş he. Bize sökmez bu numaralar efendi.*
Düşünsenize gece şarapçılar sokağa işemiş, gündüz oraya dayının biri sümkürmüş, sonra biri köpek kakasına bastığı ayakkabıyla ordan yürüyor (ki bence en temizi bu) sonra siz o ayakkabıyla eve giriyorsunuz çamurları toprakları hiç saymıyorum onlar doğal. Sonra o ayakkabıyla koltuğa uzanıyorsun allahım sana geliyorum.
Ziyagil ailesi ve türevlerine mahsus concon davranış.

Buna yeltenen insan ya uzaktan güdümlü anne terliği yememiştir, ya yürek yemiştir ya da zürih' te yaşıyordur, cillop gibi şehirde.
Başka açıklaması olamaz!
Evde ayakkabı giymek mi ?. Komik.

Dışarıda yeteri kadar giyiyorsun ayakkabıyı. insan evde çıplak ayak ya da en azından çorapla dolaşıp rahatlamak ister. Ayakkabıyla dolaşmak felan. Saçma.
Kuşkusuz ev tabiatımıza uygun değildir. Zira bizim evden anladığımız konaklama değil, yaşadığımız yerdir. Evinde ayakkabi ile dolaşan kişilerde ev bir konaklama yeri, dışarıda olmadığı zamanı geçirdiği yer olduğu için normaldir.

Hem ayağınız terler.
sokakları bal dök yala bir ülke olana kadar yapılmaması gereken şey.
evde ayakkabı ile dolaşan su katılmamış bir çobandır amk. elit olacam diye hepten şaşırdınız.
Adnan Ziyagil ailesine mensup değilseniz, uzaktan güdümlü anne terliğiyle tanışmanıza neden olacak eylemdir.

Sen kim köpek, evde ayakkabıyla gezmek!
Annem gebertir beni.
Bizim ev 2 kat, bazen babamın üzerini alt katta silktiriyor, çoraplarını çıkarttırıyor ve odalara sokmadan doğruca banyoda üzerini değiştirmesini söyleyip içeri girmesine izin veriyor. Birde ayakkabı ile dolaşacağım he, abim annemden de titiz. Ayakkabı ile kovalar beni.
Kaldı ki dışarısının kirini neden evime sokayım ki bende, namaz kılınan evde ayakkabı ile dolaşılmaz.
Avrupai tarza özenilmiş yurdum insanı versiyonudur. Bu kadarda asimile olunmaz ki.
Çok zengin de olsam izin vermeyeceğim eylem. Ayrıca bunun zenginlikle ne alakası var. Bu bildiğimiz pislik.
modern insanların yapacağı olay. halıları çorap kokmaz açık ve net.
Bihter Ziyagil'in yaptığıdır.
Bize uymaz!
Aslında uyar da, annenin uzaktan güdümlü terliği korkutucudur.
hadi amerika da avrupa da sokaklar temiz genelde çok hassas biri değilseniz idare edilir de türkiye de biraz zor.

görsel
genellikle Türkiye'de lüküs hayatı yaşayan hanelerde gerçekleşir... Fakirler için ise tek seçenek vardır o da internetten sipariş edilen bir ayakkabının görsel olarak tatmini için denenmesi olayıdır. bu suretle evin içinde ayakkabı ile dolaşma fırsatı bulunabilir... fakat yinede annelerin bilinçaltı kaldıramaz bu yükü hadi denedin çıkar artık deyiverir... onun haricinde sokakta giyilmiş bir ayakkabanın anadolu kültürü ile yetişmiş hanelerde giyilme gibi bir lüksü yoktur.. halı ile temas gerçekleştiği an terliği kafanızda bulursunuz..
ayakkabı topuklu ise altta da komşu varsa küfretme sebebidir. yurtta yaşardık biz bu eziyeti. ulan yukarı çıkardık kız terlikli aşağı inerdik topuklu sesi. ibnelik yapıyordu kesin! cinnetliktir uyku vaktinde.
güncel Önemli Başlıklar