1. 1.
  -hem evim var, hem ayakkabım var, ikisinden de vazgeçemiyorum

  diyen temiz insan davranışı.
  ... yahudi yerlesimci
 2. 2.
  (bkz: mr and mrs brownculuk)
  1 ... endless
 3. 3.
  bir dizi film/film klişesi.
  3 -1 ... sazan
 4. 4.
  hayatım boyunca nedenini anlayamadığım eylemdir.tamam anladık sokaklar temiz felan pek yürümüyosunuz genelde araba kullanıyosunuzda bence atlanan başka bir şey var burda.ya kardeşim insanın ayağı hiç mi rahatsız olmaz.şahsen ben okuldan eve gelipte ayakkabıları çıkarınca baya bi rahatlıyorum.bu elemanların hiç mi rahatsız olmuyor ayakları acep.
  1 -1 ... msd
 5. 5.
  birkaç arkadaş dizi izlemektedir;

  -abi biz niye böyle takıla mıyoruz evde ya. ayakkabıyla gir çık falan, ne güzel demi?
  -raşoo..
  -heee..
  -(koro)bi siktir git çay suyu koy.
  ... don kişot
 6. 6.
  dışarda herkesin girip çıktığı tuvaletlere girilen ayakkabılarla evim yurdum sıcacık yuvam dediğin mekana girmek.
  1 ... ingılışık
 7. 7.
  cok gereksiz bir davranıstır,abi zaten aksama kadar ayakların pişiyo ayakkabının içinde bide evde onlarla dolasacan,yine ayakkbaı bi derece iyimser evde takım elbiseyle oturanlar var yatana kadar yaa..
  3 ... karpuzkabugu
 8. 8.
  hiç mi bitmeyecek bu polemik dediğim başlıktır anladık tamam avrupalılar ,amerikalılar leş türkler temiz mına koim o kadar temiz ki tahareti sağ elle mi yoksa sol elle mi yapmalı diye tartışma programı yapsalar yeridir.lan tamam avrupalılara banyoyu biz öğrettik bi ayakkabı çıkarmayı öğretemedik .hiç düşünmüyo ki adam tipik türkün aylık gelirini avrupalı herif bahşiş diye temizlikçi karıya veriyor bizede burdan ayı lan bunlar aykkabıyla geziyor bak lan bize ne pirupakız diye ulumak düşüyor.
  -2 ... say
 9. 9.
  ilk kez mezuniyet balosu, nişan, düğün vb sebeplerle topuklu ayakkabı giyecek olan genç kızlarımızın alışmak ya da ayakkabıyı açmak için birkaç gün boyunca katlanmak zorunda kaldıkları durum. topuklu ayakkabıyla halay çekmek her ne kadar evde pijama-ayakkabı ikilisiyle volta atmaya benzemese de biraz alıştırma yapmak ayak sağlığı açısından olumlu olabiliyor.*
  (bkz: gelinlik altına converse giyen zihniyet)
  1 ... haziran
 10. 10.
  Kıbrıs halkı tarafından uygulanan durum.
  ... komplikasyon