bugün

Hayvanları doğal yaşam ortamlarından alıp kendi sikik egolarını tatmin etmek için evlerine hapseden insanların insanlığını sorgulayan soru cümlesi.

Umarım sizide o kafeslerde, köpek kulübelerinde mamayla beslerler.

Edit: bu neyin kafası lan? Aç açık hayvanlarmış. Hayvan bu bi şekilde başının çaresine bakar. Ellerinizle kedi besleye besleye kediler farelerle kanka oldu göte parmak oynuyolar. ekolojik sistemi bozdunuz.
at evcil hayvandan sayılıyorsa bu duruma göre ben de insan değilim. allah benim belamı versin. tü kaka bana!
(evet at besliyorum.)
Yok bizde hayvan grubuna giriyoruz. Tobest ya.
3 e ayrılır;

ırkına veya görünüşüne göre besleyip sadece "hayvan besliyorum" demek için besleyen insanlar,

cinsine filan bakmayıp sadece yardıma muhtaç oldukları için besleyen insanlar,

cins ve tipine bakmadan sadece sadistçe işkenceler yapmak için besleyen insan görünümlüler vardır ki bunlar insan olamazlar.

bir de bu 3 ü dışında bir çeşidi vardır ki sadece yalnızlığını bastırmak için hayvan besler, işte onları üzmeyin.
"sakin ol evlat ve o çok bilmiş tavrını yere bırak" diyerek cevap vermek istediğim sorudur. Ulen ben benim kedilerle bildiğin ev arkadaşı hayatı yaşıyorum ne evcil hayvanı, işin kötü kısmı yemek bende bulaşık bende temizlik bende.
umarım bunu düşünen kişiler sokakta aç gezen binlerce hayvana yiyecek sağlıyorlardır.
Muhabbet kuşum var iki tane ikiside ellerinden öper.
Yok ipnelik bizde beslenmez tabi gebersin mahluklar. Ne kadar gereksiz insanlarla aynı dünyada yaşadığımızı ortaya çıkaran başlıktır. Siz eliniz de köpek mamasıyla sokak köpeklerini beslemeye çıktınız mı, bu aktiviteyi bi yapın bakın o hayvanlar sizi evinize kadar nasıl bırakıyor nasıl karşılıksız saygı duyuyorlar size.
Yanlış.!
Evcil hayvan beslemeyen insan insanmıdır?

olması gereken başlık.
Çünkü hayvan besleyenler, adam gibi adam, kadın gibi kadın, insan gibi insandır..!!!
Cocuklarim olmadan asla. Asil hayvansevmeyen insan insan midir bir dusunmek lazim. Hayvan sevmeyen insani hic sevmez. Insandan daha zararsiz insandan daha durustler.insan ve hayvan ayrimi yapilacaksa ben hayvanim.
Normal bireyler değildir.

Ya da ruh hastası insanlarda diyebiliriz.
Kolunu bile kaşıyorum lan beslemek ne demek?

Masaj seansı da birazdan.

görsel
evcil hayvanları besleyen insanlar insanların kralıdır. O hayvanlarda sevgi şevkat istiyorlar karınları aç yemek bekliyorlar.
Adı üstünde "Evcil Hayvan"!

Salağa anlatır gibi anlatayım;

Örneğin köpek ile kurt anatomik olarak neredeyse % 100 aynı olsa da, bir çok karakteristik özellikleri bir olsa da, Kurt vahşi hayvandır (Milyonda bir evcilleşir ve insanla yaşayabilir) köpek ise evcil hayvandır. Kurt insanla şehirde yaşayamaz, köpek ise insan olmadan asla yaşayamaz, doğada hiç bir şekilde hayatta kalamaz.

Bunun sebebi de köpeğin, insanlar tarafından yaklaşık 15 bin yıl önce, insanlarla bilinmeyen bir sebepten (Büyük olasılık insanların kolay yiyecek elde etmesi) insanla iletişim içine girmesi, insanlara yakın yaklaşması, insanın kurdun sürü halinde hareket etme, sosyal bir hayvan olduğunu anlayıp, kendine av vb. konularda partner olarak yetiştirmesi ile farklı bir türe dönüşmüştür!

15 Bin yılı aşkın evrimden sonra köpek diye sadece insanla hayata kalabilen bir canlı çıkmıştır!

Bu ortaya çıkan canlıdan da barınaklar, ormanlar sokaklar ağzına kadar dolu, godumun sığırı!

Biz almayalım da bu hayvanlar ormanlarda, barınaklara açlık, susuzluk, bakteriler, hastalıklar, açlıktan bir birlerini yeiyerek vb. milyonlarca şey yüzünde acı içerisinde yavaş yavaş ölsünler mi AMK!

Son sahiplendiğim köpek yaklaşık 6 ay boyunca bomboş bir tarlada yanında 5-6 köpekle yaşamış! Saf kan bir Rottweiler ve türünün en iyi örneklerinden biri olduğu halde genç yaşta sokağa atılmış!

Bölgede çalışan bir bekçi 3-5 git gel kuru ekmek vs. 6 ay yaşatmış! Bekçi işten ayrılınca da oraya mama götüren arkadaşıma ben gidince buna bakar mısın demiş! (Ayda yılda bir oraya zor giden insan) Arkadaşım hayvandan biraz çekinse de alıp bir pansiyona getirmiş!

Pansiyona geldiğinde 25 kilo kadardı, Açlıktan kaburgaları dışarıda, ama karnı anormal derecede şiş ve ayrıca fena şekilde uyuz, vücutta tüy kalmamamış!

Her ay 450 TL pansiyon parası + 75 TL mama masrafı AMK! Üstüne veteriner filan derken tüyler düzelmiş fakat deri hastalığına kötü beslenmeden devam!

Pansiyona ilk geldiği gün tam 11 Yavru doğurdu! Kendi açlıktan geberecek haldeyken bir de karnında 11 yavru! Bu şişliğin sebebi de oymuş!

Yavrulara müdahale edilse de 3 tanesi doğar doğmaz öldü! Anne karnında yeterli besin, vitamin alamadıkları için bir kaç ay sonra hepsi birden gençlik hastalığı, kanlı isal vs. oldu! Bir tanesi ne yazık ki kurtarılamadı! diğer kalan 7 yavruyu olduğu gibi tek bir kişi sahiplendi!

Her biri ortalama 60-80 kilo olacak Kangal, Rottweiler kırması yavrular!!!

Neyse pansiyon parasını ödemeye artık gücü yetmeyen arkadaş köpeği salmayı düşününce, kıyamadım bel aldım!

Tedaviler, ilaçlar, düzgün beslenme, adam gibi sevgi, ilgi, pansiyondan 35 kilo çıkan köpek bana gelince 1 ayda 53 Kiloya çıktı!

Bıraksaydık da acı içinde sokaklarda sıcak, soğuk, açlık, susuzluk haftalarca can çekişip ölse miydi!

Hiç ormana, barınağa vs. gidip o hayvanların halini gördün mü lan çüksüz velet!!!

Herkes sizin gibi bu dünyada yeyip, içip, sıçıp tüketmek ve hiç bir sike yaramadan boşlu boşuna yaşamıyor! Bazılarımızın bir çok amacı var ve kendimize misyonlar ediniyoruz. Bu hayvanları alıp, krutarmak, bakmak, beslemek, iyileştirmek de ben ve benim gibi insanların misyonu!

Sen ne sike yararsın!

Fotolardan biri gelmeden önce, biri de geldikten sonraki hali! Hangi fotonun ne zamana ait olduğu belli AMK!

görsel
Neyse ki insan değildirler.
güncel Önemli Başlıklar