bugün

umarım bir gün sizede sokağa bırakırlar da nasıl bir duygu olduğunu anlarsınız.
adamlıkta bugün konusuna örnek olacak eylem. yapınız.
anneyi sokağa atmaktan beterdir. ağzı var dili yok hayvanın.
ülkemizdeki entel görünme çabasındaki malum kesimin yaptığıdır. nett...
neden hayvanseverlerimiz bunlara tepki göstermiyor? o hayvanlar eve alışıyor sokakta resmen can çekişiyorlar ama nedense kimsenin sesi çıkmıyor? ayrıca kaç tane barınaktan köpek alan köpek sahibi var?
şu hayvanlara çip taktırma olayını ciddiye almak lazım. devlet bunu iyi takip etmeli. sokaktaki kedi ve köpeğin sahibine ulaşılması açısından. eğer bilerek bıraktıysa ceza kesilmeli, kaçtıysa da sahibine teslim edilir.
Muhabbet kuşlarına genelde yaptığım. Gaza gelip belli muhabbet ederim diye alıyorum. Bakıyorum ses yok salıyorum pencereden.
Bencil insanların yaptıkları eylem.

Kendi gönüllerini eylemek adına hayvan sahiplenirler bir süre . Sonra canları sıkılınca da sokağa bırakırlar.

Sorsan hayvan severdirler kendilerince, ama peki gerçekte bencildirler sadece.
avam da söylenen "yiyemeyeceğin tarrağın başına oturma" sözü akla gelince içimden neler geçtiğini tahmin edersiniz.
adı üzerinde evcil hayvan alıyorsunuz.
ya da aldığınız hayvan dişi ise yavruluyor ve siz bu yavrular yetişince büyüyünce bile sokağa bırakırsanız bu hayvanlar sokakta yaşayamaz ölür.
beslenme veya diğer hayvanların bölgelerini koruma güdüsüyle saldırılarına maruz kalır. bu saldırılarda ölmese bile aldığı yaralarla veya açlıktan, yyeterli beslenmeme yüzünden ölür.
üstelik insanların günlük hayat içinde yol açtığı kazalar yüzünden ölürler. araba motor iş makineleri vb araçlardan kaçma kurtulma refleksleri gelişmez.
manyak sapıkların saldırısı vs zararlardan kendilerini koruyamazlar insanlara fazla yaklaşırlar.
evcil hayvanlarınızı sokağa doğaya bırakmayın.
çocuk doğurup atıyorlar hayvan mı atmayacaklar. Keşke herkes Anne baba olamasa keşke herkes evcil hayvan almasa