bugün

Dominos ve türevi çöplüklerden daha iyi olduğu kesin.

görsel

Ek: Sekili ayağımla vermedim kardeş. Normal elimle verdim şekli çok umurunda değil olmamalı. Şimdi dominos ta kare pizza yapıyor.

Tadi güzeldi.

Bu arada bende fırından aldığım ekmek hamuruyla yaptım 2 ekmek hamuru aldım biraz margarinle yogurdum tekrar hamur yumuşak olsun diye. Yumuşak ve ince oldu.

Teşekkürler.
Şöyle;

görsel
Marifetli ellerde yapıldığında, marka pizzaları aratmayacak lezzette olabiliyor.
Geçen gün ekmek hamurundan bile şahane pizza yapıldığını duydum. Ben şok!
Keyifli bir günümde deneyeceğim. Edithlerim.
genellikle tepsiden ayrılmamak için yoğun mücadele veren pizzadır. olsundur genede o cimri pizzacılar gibi az malzemeli olmuyor kaşarını sucuğunu domatesini zeytinini bolca koyuyorsun.
Tarafimdan incecik italyan hamur ile yapilan lezzetli pizzadir.
görsel
Pandemide mis gibi incecik hamurlu italyan pizzası yapmıştım. Pandemide yaptığım tek şovdu. Yine yapsam ya, gece gece düştü aklıma.
Değerlerimizi çabuk unutuyoruz, malesef...
tadı hazır pizzalarla kıyaslanamasa bile, annelerin binbir gayretle orijinaline benzetmek için uğraştığı, salamı sucuğu yamulmuş, salçası fazla kaçmış, kaşarı tam erimemiş ama anne kokulu pizzadır. ödül olarak annenin yanağına salçalı dudaklar ve sucuk kokan ağızla öpücük kondurulmalıdır.
Babam yapmıştı bir ara evde pizza.

Sonuç şöyle ki sanki hamur tavaymış ve içine Karışık menemen yapmışız gibi olmuştu. baya böyle yarım cm lik ekmeğin üzerinde bi parmak menemen.

Yapmadık bi daha.
Ev yapımı demis bi de!
Napoli'de yapamazlar bunun gibisini!
Güzeldir. daha çok pideye benzeyebilir.

görsel
ev yogurduyla iyi gider ama ben market yogurdu erimis plastik tercih ederim.
Vejetaryen.
görsel
Üzerindeki ne yahu kereviz sapı gibi duruyor. *
görsel
Mükemmel kalitede çekemedim amaa efsane olmuş pizzadır. incecik hamuru biraz tam buğday unuyla mayaladım açtım istediğim malzemeleri ekledim yavaşça pişti anında yendi. yaşasın ev yapımı pizza.
görsel