1. 1.
  tadı hazır pizzalarla kıyaslanamasa bile, annelerin binbir gayretle orijinaline benzetmek için uğraştığı, salamı sucuğu yamulmuş, salçası fazla kaçmış, kaşarı tam erimemiş ama anne kokulu pizzadır. ödül olarak annenin yanağına salçalı dudaklar ve sucuk kokan ağızla öpücük kondurulmalıdır.
  6 -1 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  maddi değeri sıfır ama manevi değeri sonsuz olan pizzadır.
  3 ... morfin
 3. 3.
  yapılanların hamuru biraz kalın olsa da yine de hazırına göre maddi , manevi 100 basar dediğim arada parmakları falan yememek için dikkat etmeniz gereken bol malzemeli , sımsıcak mis kokan pizzadır .
  (bkz: olsa da yesek) *
  2 ... no promise
 4. 4.
  (bkz: anne pizzası)
  2 ... minik mavi balina
 5. 5.
  Annelerin yaptığı için manevi değeri olan tadı olarak hazır pizzalar daha güzel görünsede buruk bir güzellik vardır pizza anne pizzası başkadır derim.
  ... basketbol asigi
 6. 6.
  daha güzel oluyor. en azından ablamın yaptığı mükemmel ötesi. pizza hut halt etmiş...
  ... kacak kelebek
 7. 7.
  ekmek fırınından ekmek hamuru alınır, lahmacun inceliğinde ve tepsiye sığacak boyutta açılır, zeytinyağı ile yağlanmış tepsiye serilir. üzerine zevke göre acılı veya acısız ketçap sürülür, onun üzerine mozzarella peyniri rendesi serilir. iyi pizza için bu peynir şarttır çünkü kaşar aşırı yağ salar ve soğuyunca lastik gibi olur. peynirin üzerine yeniden ketçap sürülür onun üzerine de isteğe bağlı malzeme yığılır, malzeme çok fazla konacaksa arada rende paynir ile takviye yapılarak malzemenin birbirine yapışması ve yerken dökülmemesi garantilenir, fırın 250 dereceye ısıtılır ve içine bir metal tas içinde yarım çay bardağı kadar su konur, bu su pizzanın ve malzemenin kurumasını önler, yaklaşık 10-15 dakika pişirildikten sonra pizza hazır olur. fırından ekmak hamuru alıp uğraşmak istemeyenler dondurulmuş ve sosu üzerinde hazır durumda olan pizza hamurlarında da faydalanabilirler.
  1 ... never neverland
 8. 8.
  Evdeki bayatlamış ekmekleri, en leziz şekilde tüketmenin yegane yoludur.
  1 ... aspasia
 9. 9.
  anne pizzası denir buna. pizzadan daha çok hamur üzerine dilimlenmiş çeşitli yiyecekler gibi gelir. zeytindir, sosistir vazgeçilmezidir. tabi kaşar peynirsiz olmaz.
  1 ... petitjoueur
 10. 10.
  Marketlerde satılan lavaş ekmek güzel bir hamur olabilir. Evde sürekli aynı şekilde yapıyorum bir nevi lahmacun-pizza gibi birşey oluyor. Lavaşı serip üzerine malzemeleri koyuyorsunuz sonra fırınlayıp direk servis ediyorsunuz. böylece 10 dakikada pizzanız sofranızda, olmazsa; anında bedava değilse de bu sizin suçunuz.

  edit:imla
  2 ... helico