bugün

evinizde rahat koltuğunuzda oturmuş televizyon izlerken, çalan telefona baktığınızda hattın diğer ucundaki ses "nerdesin abi sen seni bekliyoruz", gibi bir soru sorunca, ister istemez "evi arıyosun nerde olabilirim gerizekalı." cevabını vermekten kendimi alamıyorum. hayır suç bendeyse söyleyin ama haklıyım. aynı hadise birde cep telefonundan arayan kişinin yanında gelişmiştir. adam ben daha hiç bir şey demeden "sorduğum soruya bak evi arıyosam nerde olucak bende ayrı bir sorunluyum diyerek" notunu vermiştir gerçi sorunluyum yerine daha egzantirik kelimelerde olur ama neyse kendini bilmekte bir şey.
en az sizi kapıda karşılayıp "geldin mi?" diye soran kişi kadar saçma bir iş yapmış insandır.
Eve yağmurdan dolayı sırılsıklam olmuş bir şekilde gelen birine: ''Islandın mı?'' sorusunu soranla aynı kişidir.
- nerdesin sen?
- evdeyim nerde olucam!
- onu biliyoruz, nerde kaldın, buluşacaktık saat ikide!
- hass...
(bkz: evde cep dışarda ev telefonu kullanan zihniyet)
bu soruyu bilinçli olarak soruyorsa telefonun direk olarak yüzüne kapatılması gereken insancık.
aşırı derecede cep telefonu kullanan kişilerin söylediği sözdür. alışkanlık nedeniyle ortaya çıkar.
yukarı kattan aşağı kata inmeye erinen abi kişinin kardeşinden su istemek için yaptığı eylemdir.
- alo?
- aloaa lan bana su getirsene yukarı çıkarken benim şişeye go
- abi oha abi..
eve gelince de ''geldin mi'' diye soran insandır.

- çakır çukur. *
+ hah oğlum geldin mi?
- yok anne yoldayım daha.
+ geliyo terlik.
uyanıp annemin yanında gittiğimde uyandın mı sorusu kadar ilginç bir sorudur.hayretler içinde izlerim.

-anne ne yiyoz kahfaltıya?
- ha kızım uyandın mı?
-ha? hı? ho?
ev telefonunu arayıp nerdesin diye sormak bazen çok komik olabiliyor.
lisedeyken okula 1 dk konuşma süresi veren ankesörler gelmişti. arkadaş bedava diye evi arayıp geldiğini haber etmek için aradı. olay şöyle gelişti..

+ alo anniiee.
- efendim. *
+ nerdesin anne eve geliyorumda yemek hazırla.
- ..
+ tamam eve girince hazırla geliyorum 15 dk ya kadar. *
eskidi bunlar diye cevap verilecektir.
eve geldiğinizde sizi gördüğü zaman geldin mi diye soran kişidir ayrıca.
Ev telefonunun cep telefonuna yönlendirilebileceğini bilen babadır.
evdeyim diye cevap verilir. telefon kapatıldıktan sonra ise ''lan keşke dışarıdayım deseydim'' diye düşünülür.
telefondakinin kendi sesi olduğunu duyunca, nerdesin diye soran şizofren insandır.
bu insan;

-tık tık tık
-kim o?
sorusuna benim cevabı verendir.
"neden telefonu bu kadar geç açtın?" demek istiyordur. şüphelerdedir.
Annedir kendisi .