bugün

efendim bu deyimin nasıl çıktığı hakkında kendi yorumrum şöyledir. şimdi mühendis dediğimiz insan universite gibi yerde kız yüzü görmüyor neredeyse sınıflarında doğal olarak sevgili bulma olasılığı düşüyor. tıpçı erkekler ise ders çalışmaktan ve tıpçı kızların bakımsız,kısa boylu , gözlüklü , ince ayrıntı, idealist olmasından dolayı onlarda bulamıyorlar ve görücü usulü yöntemi ile baş başa kalıyorlar ama kültür eğitim bilgi seviyeleri evde kalmış kızlarla uyuşmadıkları için görücü gidip beğenmiyorlar bu durumu evde kalan kız beni ne doktorlar ne mühendisler istedi de varmadım diye tercüme ediyor. olay bundan ibarettir
gudikten mühendiste olsa onun sonunda mühendis olduğundan kız babalarının hava atmasını sağlayacak hadise.halbuki bi fen edebiyat mezunu yrd. doç istese daha havalı olmasına ragmen kız babası için mühendis ilk plandadır.
avukatlar nerde ?

genç avukatlar rahatsız
mühendis ve doktorların, kaşar, motor, fallik diye tabir ettiğimiz, üzerinden kaç erkeğin geçtiği meçhul olan kızlarla değil, namuslu, eline erkek eli değmemiş, iyi bir anne ve eş olacak, temiz ev kızlarıyla evlenip mutlu birer aile kurmak istemesinden kaynaklanan eylem ve eylemler bütünü, topluluğu.
bu gerçek bile olsa ev kızlarının da eksiğinin olmayıp fazlasının olduğunu bazı erkekler bilseler ne iyi olurdu. kocası gelene kadar kırk kişinin kocasını ayartan ne ev kadınları mevcut bilseler. namus kavramının okumakla veya ev kızlığı ile bir ilgisi olmayıp, tamamen vicdani bir olgudur.
yanlış tespittir. şahsen ev hanımlığı da yapabilen bir doktor kadınla evlenmek isterim. gerçi ben evlenmekten yana değilim, orası ayrı. *
beni ne doktorlar , mühendisler istedi de ben varmadım , sana vardım kalık herif .
cümle kalıbının değişebilen aktörleridir , bizler batılılaştıkça mühendis , doktor değişmiştir. armatör , futbolcu , manken ; tiky camiasında riddimda takılan , laylada yaylayan ciks çocuk şeklini almıştır .
sadece mühendis, doktorla da sınırlı değildir. çalışan kadın istemeyen erkeğin tutumudur.
ulan kadınlar erkekleri parmağında oynatıyor hala hayır onu değil bunu istiyorum diyorsunuz. çok da birşeysiniz ya beğendiremedik size.
doktor ve mühendislerin bütün meslek gruplarını isteyebilme özgürlükleri olduğu için kanıksanmayacak bir durumdur. sadece eğitimli olmadıkları için göze çarpar. ev kızlarının çok ahlaklı ve diğer mesleklere mensup kızların kevaşe olması diye birşey olmadığına göre ev kızlarını diğer kızlardan artıları varmış gibi değerlendirmemek lazım. hem zaten kişilerin kendi seçimleri artıları ya da eksileri değildir. biz insanlar buna özgürlük diyoruz. ayrıca insan sadece evde dursun, iyi yemek yapsın diye birisyle hayatı paylaşmamalıdır. 2 lafın belini kırmadıktan sonra bir hayat geçmez. muhabbet edebilmek bile aynı frekansta olmayı gerektirir ki bu da aynı hayat tarzına sahip insanların yapabileceği birşeydir.
(bkz: beni ne doktorlar ne mühendisler istedi)
ev kızları piyasasından doktor ve mühendislerin talepleridir.Arz var talep var alın verin ekonomiye can verin.