bugün

evi işlerini kızlar yapar mantığından sıkılmış olan kızdır. kuzendir, kankadır.
(bkz: çok var bunlardan)
edit: imla
ne kadar üşense de annesinin yine zorla iş yaptıracağı kızdır. * *
sonunda dayanamayıp yine annesine yardım edecek olan kızdır.
yerim dar diyen kızdır.
birçok kızı içine alan bir başlıktır.
Çalışan bir kızdır bütün gün çalışmaktan beyni allak bullak olmuştur.
balkona çamaşır asmak diye bişey var evlerden ırak. üşenen hanım kızlarımız için arçelik kurutma makinesi diyorum.
annesı tarafından "evlenınce halının ne olacagı(!)" merak edılır.
Evi yaşanamayacak hale geldikçe periyodik olarak temizlemeyi adet edinmiş kızdır. Annemin bana koyduğu "sen temizlik yapıyorsun ama elinin diksiyonu yok" teşhisinden sonra hala ne demek istediğini anlamaya çalıştığım için bu kategoriye girer miyim bilmiyorum. Resmen başlık hortlattım ya bu nasıl çıkmaz allahım sarhoş olamıyorum.
ev işi yapmaya üşenen erkekten farkı olmayan kızdır.
bir işi yapmaya olan yatkınlık veya o işin sorumluluğu insanların DNA'sında yazılı değildir.
balık burcudur. evet
Hem çalışmıyor hem ev işi yapmıyorsa hayattaki amacı kaba etini büyütmek olan kızdır.

Elhamdülillah her ikisini de yapıyorum. Sanıyorum o yüzden yaşlıyım akranlarıma göre. * kendimi hunharca üzmeyi seviyorum da ben.
Evlilik sakat olabilir. Beraber yapabilirsiniz ama.
Yapsan da ertesi gün hadi zorlasan 3 gün sonra yine aynı. Resmen psikoloji bozuyor temizlik olayı. Bu yüzden ben çalışmaya karar verdim mesela. Haftalık temizlikçi tutacak kadar para kazanmak da gelecekteki gayelerim arasında.
Alacak kocaya yazık dediğim kızdır.
Pis kızdır bu. Tek derdi makyaj ve giyinmek olan kızdır. Duş yapmasını sevmez, ve fondötenden yüzü gözükmez.
pisliğiyle oldukça mutludur genelde tek yaşar.
eşittir ev işi yapmaya üşenen erkek. ikisi de aynı halttır. birinin diğerine üstünlüğü yoktur.
Sus kabagi olan kizdir.
Lan bu yasima geldim erkek basima hala evi supururum, yemek yaparim, coraplarimi falan elde yikarim, odami toparlarim, cay vs demleyip bardaklari yikarim...
Ev isi yapmayan kiz gitsin parkta cicek toplasin.
Yapsan da batıyor ya. Ne gerek var kendimizi yormaya.
Bu kadar linç etmeye gerek yok kız üşense de mecbur kalkıp yapıyordur yani. Şahsen bende işe gitmeyi çalışmayı severim ama ev işine gelince çok üşenirim. Bulaşık yıkamak ve toz almaktan nefret ederim.
Bunu severek yapan var mi merak ediyorum.
Ev işi ne ya evi bok götürüyor ama yapasım yok.
bir erkek olarak ev temizliğini kendim yaparım. sorumluluğu başkasına havale etmek, başkasından beklemek bence sorunlu bir bakış açısıdır.

kendi kendine yetebilen olun!
Kapitalizm karıların da çalışmasını istediği için evlilik ve aileler çatırdamaya başladı. Eskiden tarım toplumunda karılar ekonimik olarak kocalarına bağlıymış oysa şimdi kocasına itaat etmiyorlar dolayısıyla erkekler için evlenmenin mantığı kalmadı.