bugün

Erkek dediğin kodu mu oturtur. Dedelerimiz böyle miymiş onlar konuşunca kadınlar susarmış.
Ev işi yapan erkegin biraz hafiften mecbur olması durumudur. Her seyi geç yalnız yaşayan insanlar var, kim yapacak tabiki kendisi yapacak bir miktar.
- Titiz olması. Helal olsun.
Ter kokulu çarşafını değiştirmeyen, yediğini içtiğini kaldırmayıp yıkamayan sadece banyo yapmayı, parfüm sıkmayı temizlik zanneden erkekten hayır gelmez, görülmemiştir de zaten.
Dişini fırçalamayan, tırnağını kesmekten aciz, afedersiniz iç çamaşırı sidik, b.k olan erkek olmaktansa, hafiften şey (gay mi demek istemiş) olmak daha iyidir.
hiçbir şey değildir. temizlik de yaparım, yemek de yaparım, alışveriş de. pazara da giderim. şüphesi olan varsa da ana bacı yapmak istemiyorum; anlamıştır onu.
34 yasindayim hayat sartlarindan dolayi askerden geldim geleli tek basima mucadele veriyorum.

ev isi yapa yapa ince detaylara kadar uzman oldum.
ne memem buyudu ne regl olmaya basladim.

camasir makinesinin deterjan kutusunu gozünü bulasik makinesinde yikarim mis gibi oluyor aq.
Kimseye müdanası olmayan, kendine yetebilen, eli kolu tutan aslan gibi adamdır.

yalnızlıktan korkmaz.
Temizliği yapılsın, yemeği pişirilsin diye evlenmez.
Mevzuları daha derin olan adamdır.
Kendi isini kendi gormek icin varsin vurduyor desinler cokta seyimde derim.
Ne var yani, ev isi mi koyar.
Derinlemesine temizlik.
Yorgun olmasıdır. Bilhassa covid yüzünden düzenli gelen yardımcıdan da olup, üzerine bebek de eklenince imanım gevredi, iflahım kesildi, pilim bitti, osuruğum düğümlendi, ayaklarıma kara sular indi, iki seksen uzandım ve diğer türlü deyimler...
Ne olmasi becerikli mi ? Kimseye muhtac olmamasi? Asalak gibi her isi kadindan beklememesi mesela.
Yardımsever olması. Evet.
Anneniz şu anda kıçınızı topluyor olabilir ama ileride olur da tek başınıza yaşamaya başlarsanız, evlenirseniz kimse yerden kirli çorabınızı kaldırıp peşinizde yemekle koşmayacak, haberiniz olsun. Herkesin kendine göre bir işi, telaşesi var artık; 1950'de yaşamıyoruz. Günde Üç öğün dışarıdan yiyecek paranız, temizlikçiye ayıracak bütçeniz yoksa ev işi yapmak zorundasınız.
Üniversite hayatı ile aralarına katıldığım, okuldan sonra iş hayatı nedeniyle de aileden ayrı yaşayarak uzmanlaştığım, annemi kaybettikten sonra da başarı ile devam ettirdiğim görevdir...

Yemek işleri, temizlik işleri tamamen bana ait, zaten bir babam bir ben varız, koca adama temizlik mi yaptırayım? Çamaşırını da yıkıyorum, ütülüyorum, evi de süpürüp siliyorum... Bir zahmet bunları da yapmayı bilmesi lazım insanın, bulunduğum ortam pis olunca uyuyamam bile...
insan olması...

Dün mutfağı temizledim, bulaşıkları makineye attım. Gece makineyi açtım, sabah kahvaltı hazırladım. Bulaşık makinesini boşalttım.

Evvelki gece de çamaşır makinesini açtım. Gece saat 3'de makineden yıkanan çamaşırları çıkardım havalansın diye astım, gece kimse görmedi.

Bu sırada balkon ve evin camlarını silme, banyo balkon salona paspas yapma, elektrikli süpürge ile evi temizleme vs işler ara sıra yapılıyor.

Tabi ki yemek yapma (öğünmek gibi olmasın da zeytinyağlı yemekleri iyi yaparım) vb işleri yaptım-yapıyorum diye bakıyorum da erkek olarak ne 3-5 cm kısalıyor ne uzuyor.

Mart ayından beri doğru dürüst bir yere gitme-gezme vb yok. sosyal hayat evde 4 duvar arasında, pandemi sürecinde evden çıkmıyoruz.
Ne bileyim, mesela; damacana su aldığımızda suyu eve almadan kapının önünde damacana bidonunu dezenfektan ile silmek kurulmak sonra eve aldım diye erkekliğimiz zarar görmüyor.

Ben bu işleri yaparken hatun ne mi yapıyor?
Teknik direktörlük yapıyor başımın tatlı belası.
Temizlik yaparken bezi nasıl tuttuğum, deterjan seçimi, yemek yaparken tuzu biberi soğanı vb malzemeleri ne kadar kullanacağım (kendisi pek yemek yapmayı bilmez, buna rağmen karışır) vb konularda müdahil olma kontrolürlük yapıyor.
Geçen gün havalar iyiydi balkon camlarını siliyorum, gelmiş camları kontrol ediyor ve şurada leke kalmış, mermer de ıslaklık kalmış vs var var konuşuyor.
içimden "temizlik suyu kovasını başına mı geçireyim, yoksa balkondan aşağı mı atayım" dlye söylenirken "yoruldun canım, sana bir yorgunluk kahvesi yaptım" demez mi?
Tüm sinirim o an gitti, oturup kahvelerimizi içtik.
insan olması...

Dün mutfağı temizledim, bulaşıkları makineye attım. Gece makineyi açtım, sabah kahvaltı hazırladım. Bulaşık makinesini boşalttım.

Evvelki gece de çamaşır makinesini açtım. Gece saat 3'de makineden yıkanan çamaşırları çıkardım havalansın diye astım, gece kimse görmedi.

Bu sırada balkon ve evin camlarını silme, banyo balkon salona paspas yapma, elektrikli süpürge ile evi temizleme vs işler ara sıra yapılıyor.

Tabi ki yemek yapma (öğünmek gibi olmasın da zeytinyağlı yemekleri iyi yaparım) vb işleri yaptım-yapıyorum diye bakıyorum da erkek olarak ne 3-5 cm kısalıyor ne uzuyor.

Mart ayından beri doğru dürüst bir yere gitme-gezme vb yok. sosyal hayat evde 4 duvar arasında, pandemi sürecinde evden çıkmıyoruz.
Ne bileyim, mesela; damacana su aldığımızda suyu eve almadan kapının önünde damacana bidonunu dezenfektan ile silmek kurulmak sonra eve aldım diye erkekliğimiz zarar görmüyor.

Ben bu işleri yaparken hatun ne mi yapıyor?
Teknik direktörlük yapıyor başımın tatlı belası.
Temizlik yaparken bezi nasıl tuttuğum, deterjan seçimi, yemek yaparken tuzu biberi soğanı vb malzemeleri ne kadar kullanacağım (kendisi pek yemek yapmayı bilmez, buna rağmen karışır) vb konularda müdahil olma kontrolörlük yapıyor.
Geçen gün havalar iyiydi balkon camlarını siliyorum, gelmiş camları kontrol ediyor ve şurada leke kalmış, mermer de ıslaklık kalmış vs var var konuşuyor.
içimden "temizlik suyu kovasını başına mı geçireyim, yoksa balkondan aşağı mı atayım" dlye söylenirken "yoruldun canım, sana bir yorgunluk kahvesi yaptım" demez mi?
Tüm sinirim o an gitti, oturup kahvelerimizi içtik.
Tembel kalpazan pis beceriksiz bazı erkeklerin, araya taş fırın kazak maço v.s. erkek kalıplarını ileri sürerek yapmaktan imtina ettikleri işlerdir ev işleri. La pis donunu yıkamaktan acizsin gelmiş yapanları ibneye benzeterek erkeklik taslıyorsun dallama. iki yumurta kırmasını öğren de önce, yalnız kalınca aç kalma. Hep anan başında durmayacak. Hayat müşterek. Herkes de zengin değil hizmetçi tutacak kadar. Kendi işini kendin görmesini öğren de yarın öbürgün elinden hiçbir iş gelmez uyuz herif diye habire söylenen karıdan laf işitme. Öğren ve yap. Yemek çamaşır bulaşık temizlik ütü v.s. ne olacak ki çok mu zor yani. Kadın erkek ne farkeder Bunu Yapanların da hepsi insan evladı..
bana tatar ramazan gibisin derler eski hızlılardanım. ama ev işi yapıyorum asalak mıyım lan ben. ütümü kendim yaparım odamı siler süpürürüm yatağımı otel hastahanede bile olsa toplarım. titiz ve tertipliyim. en kral yemeğide yaparım. annem hizmetçim mi kölem mi o benim kıymetlim.

iki yumurta kıramıyıp aç aç gezen çoraplarını oraya buraya atan pasaklılara dert mi oluyor ev işi yapan erkek biraz şey ney delikanlı adam herşeyini kendi yapar.

mesela en güzel yemeği kamyon, tırcı, ustalar yapar. bence ev işine yardım etmeyenin annesine , eşine saygısı yoktur.
hafiften ne olmasi? yalniz? temiz? normal? ya da evliyse; dusunceli?

artik bu tarz seylerin cinsiyeti yok, zaman degisti. 21. yy'dayiz ve inanir misin, artik kadinlar calismaya da basladi. musteregiz.
muhtemelen 40 yaşına gelmiş ya da 40 yaşına da gelse evlenemeyecek bir hafif erkeğe ait tespittir.

(bkz: kişi kendinden bilir işi)
ev işi yapan erkek, erkekliğin lafla olmayacağını bilen erkektir. öyle atarlı giderli konuşmakla erkek olunmayacağını da bilir. ev işi yapmanın cinsiyeti falan yoktur, temizlik her insanın cinsiyet fark etmeksizin yapması gereken bir şeydir.
Bekar yada karısı anası hasta olabılecek erkekte olabılır.
Kilosu hafif bilekleri kuvvetli olabilir. Ev işi yapabiliyor olmamız koyduk mu oturtamıyor anlamına gelmez kardeş.
sen de hafiften bönlük mü var diyeceğim ama cevabı biliyorum. neyse zaten sözüm sana değil bu başlığa entry giren yazarlarımıza. şunlara prim vermeyiniz.