bugün

evin tek çocuğu olması muhtemel, ben cam silmem, şunu yapmam, bunu etmem diye takıntıları olmayan, annesine gönülden bağlı olan çocuk.
annesinin çok yoğun oldugunu farkeden, onun fazla yorulmasına gönlü olmayan çocuktur.
annesinin hasta olmasından mütevellit ona yardım eden çocuktur.
bir buçuk yaşındaki yeğenim olur kendisi. ver eline toz bezini oooh *
(bkz: hayırlı evlat)
hayırlı evlattır kendileri.
hayırlı evlattır.
her annenin hayalidir.umarım birgün bende bu kategoriye girerim.
bu fiilin annesiyle arasında sır olarak kaldığına inanan ama aslında olması gereken erkek evlat modelidir. örnektir, candır, kuzendir. teyzem kuzenlerimin ne kadar iyi yer sildiğinden bahsederdi, ama önce kapı kilitlenecekmiş, şart bu, bi de kimseye bahsedilmeyecek tabi. ama bunun kadınlar günü var be abilerim. onu da mı düşünemediniz? neyse. aaa, ben de utanmadan sözlüğe yazdım. neyse. olan oldu. tamam tamam sustum. o değil de, ben eşlerinize de unutup anlatmam inşallah be. *
kendim diye demiyorum ama mert adamdır, can adamdır.

memur çocukları iyi bilir bunu.. Hele annenin nöbetçi olduğu günler. Kimi zaman çocuk başına yemek yapmaya kalkışırsın ordan burdan bulduğun tariflerle.. Kimi zaman ütü yaparsın, cam sildiğin de olur annenle beraber.

Çok açık diyorum toplumdaki kimi kızlara da taş çıkarırım vesselam.
çok tatlıdır. camdan duvara siler süpürür paklar. kız kısmına da enteresan bir çekicilikte gelir bu ana kuzuları. hani -benim her işi görür la bu- gibi kullanılabilirler.
başak veya balık burcu olması muhtemel erkektir.
yapılması gerekendir.tartışılması saçmadır.
Her çocuğun yapması gereken.
Universitede eve cikanlarin stajini yapmis olmasidir.
anne sevgisi , annenin hasta oluşu vb durumlar dışında bunu severek abartarak yapıyorsa ilerde ılık olma ihtimali yüksek kişidir.

Zorunlu Edit: Allah için nediye eksiliyorsun ulan koşul belirttim , hayır eşcinsel olsan sana nasıl olursun auwwww demiyorum ılık olma ihtimali yüksek dedim o mu zoruna gitti kodugumun hırtosu
hayırlı evlattır. tecrübe kazanır. ilerde evlenince eşiyle evin yükünü beraber paylaşır. her annenin hayali olan evlat olduğu kadar her kızın/kadının da hayali olan kocadır. anlayışlıdır. sabırlıdır. zorlukları anlar. iyi bir evlattır iyi bir koca olacaktır.
helal olsun erkek çocuktur. yardımcı olmayı öğrenir, emeğin kıymetini bilir. böyle çocuk eğiten aileye de helal olsun.
bu benim. bugün dip kucak temizlik yaptım.
edit: 21 yaşındayım lan. çocuk değilim.
aslında kendini geleceğe hazırlayan erkektir. yemek yapmayı, temizlik yapmayı, ütü yapmayı vs erken yaşta bilir ve kendini kimseye muhtaç etmez. **
Benimdedir o benim. Başlığı görünce birden aklıma elektrikli süpürge, kornişler, temizlik bezleri geldi özledim be annem.
Kapıları bu yaşıma kadar ben sildim acıksam yumurtadan patates kızartmasına kadar yapabiliyorum daha ne olsun (bkz: kızlar bu çocuğu niye üzüyosunuz)
benimdir bu.

Annem isterse yapıyoruz yani. Genellikle toz alıyorum.
arada birde olsa en son yorgunluktan kadıncağızın elinin kolunun tutmadığını görüp biraz yardım edeyim dediğim zamanlar aklıma geliyor,anne baş tacıdır kıymetini bilmek gerek ev işleri deyip geçmeyin adamın anası harbiden ağlıyor onun için yardım etmeli.
Abim yardim eder kesinlikle ben erkek olmaliydim ben etmiyorum o ediyor ustune beni azarliyor.