1. 1.
    nazarımda taş taşımaktan, hamallık yapmaktan, geceleri mesaiye kalmaktan bile daha zor.
    evin temizliği işi gücü yemeği ütüsü bitmiyor ki. bitse çocuklarla ilgilenmek kalıyor. hadi onunla da ilgilendiler diyelim elbette ki bir kadın olarak bakımlarına dikkat etmeleri gerek. ama ne yazık ki mümkün olmuyor.
    ev hanımlığı yasal köleliktir.

edit: karısını eve tıkıp kendisi dışarda karı kızlarla sürten, eve geldiğinde çocuklarıyla ilgilenmekten bile aciz olup metresiyle vakit geçiren uçkur beyinli evli beyler tepkili.
    10 -24 ... essy
  2. 2.
    çocuğa kim bakcak?
    5 ... kazangap
  3. 3.
    Böyle düşünenlerin beyni olmadığını düşünüyorum.

Benim tanıdığım bir hoca var. Kendisi biraz bahsetti benimle sohbet ederken.
    Kadınlar ev temizlemek, yemek yapmak zorunda olan canlılar değildir, yaparlarsa onların kalbinin güzelliğindendir dedi. Yani kimsenin kimseye köle olduğu filan yok.
    Senin evin, senin eşin, senin çocukların onlar. Bunları kölelik olarak görüyorsanız zaten kurmayın kendi hayatınızı filan. Gidin ayrı eve çıkın, tek yaşayın madem.
    11 -2 ... queen of cookie
  4. 4.
    umarım böyle düşünen bir kız bana denk gelmez.
    3 ... true
  5. 5.
    1984 yılında yayınlanan bekir yıldız'ın "halkalı köle" romanı, bu konunun ilk işaret fişeklerindendir.
    -2 ... monk of monkmountain
  6. 6.
    Boşanınca nafaka almasını biliyorlar ama.
    5 -1 ... duzdunyaadami
  7. 7.
    insan tek başına yaşasa da temizlik, ütü, yemek gibi dertleri var.
    sırf bundan sebep evliliği kölelik olarak addetmeye gerek yok.
    3 ... raduyev
  8. 8.
    ilkel veya modern toplumun insanoğluna dayattığı görevlerden biridir bu. Dişi yapmazsa erkek yapacak ama illa birisinin bu işi üstlenmesi gerekecek.
    Önemli olan eşlerin bu dengeyi kurup birbirine yardımcı olması.
    Bunları yapmayacaksanız yol yakınken hiç evlenmeyin.
    1 ... atlant isten gelenadam
  9. 9.
    O zaman şöyle bir format çıkıyor ortaya:

"Evimin yasal kölesi, çocuklarımın annesi olur musun?"
    1 ... sizi daha sonra arayacagiz
  10. 10.
    çocuğa da tüpçü bakar madem.
    ... teist