1. 1.
    Bu olaylar zinciri başlamadan önce anneme hizmetçi tutacaktım ama kızı benim verdiğim parayla yoldan çıkarmasına mani olmak için vaz geçtim. Sürekli bir yerleri pisletip, bir şeyleri kırıp meşgul olmasını sağlıyorum. Yorgunluktan erken saatlerde uyuyor. Çalışırken "çalış hahahaha" diye kahkaha atıp onu rencide ediyorum ve göz yaşlarının aktığını görüyorum.

Bu olaylar zinciri başlarken önceden annemle çok iyi anlaşırdık ama artık durum öyle değil. Ben hayatımı feministlikle mücadeleye adamış biriyim bilenler bilir izmirliyim. Bilenler bilir izmir de bunlar aşırı etkin dakikasında olay yerine geliyorlar birgün evde boş boş ekmek arası balıklı krem çikolata yerken "nasıl olur" diye bunu detaylıca düşündüm. Bulaşığı makinaya atacaktım ki gözüm annemin bilgisayarına takıldı. Hemen tabağı kırdım annem onunla uğraşırken bilgisayarına çöktüm ve çesitli sosyal.medya sitelerinde feminist gruplarında yönetici olduğunu gördüm. Demek ki bu annemin şehirdeki feministlerin başı veya ust düzey yöneticisi olduğunu gösteriyordu. Bende el cabukluğu ile fan ile anakart arasındaki kabloyu kestim. Annem bilgisayarsız kalımca bunların eylemleri azalmaya başladı.

Eee ne demişler feministsen ne evlen ne de çocuk yap.

T: ev hanımı anneye akla hayale gelmeyecek şeyler yapmaktır.
    ... bilgisayar delisi