bugün

günün büyük bir bölümünü evde geçirmesinden dolayı, psikolojisi bozulmuş paranoyak annedir. bu annelerden her ortamda bulmak mevcuttur.

o gün okuldan yorgun ve aç olarak eve gelmiştim. annem ise altın günü dolayısıyla misafirlere kurabiye, patates püresi, börek vb. şeyler hazırlamıştı. misafirler gittikten sonra kapının önüne geldim ve;

ben:selamun aleykum hacı naber?
annem:sus da gir içeri zevzek şey.
ben:anne karnım aç ve çok yorgunum. bana yaptığın şeylerden getir.
annem:tamam getiriyorum. hadi üzerini değiş, elini yüzünü falan yıKa.
ben:tamam.
annem:al şunları.
ben:bu ne anne?
annem:zıkkımın kökü.
ben:keşke zıkkımın kökünü getirseydin. o bile bunlardan çoktur.
annem:başka zaman da onu getirrim. şimdi sus ve yalamaya devam et.
ben:oha noluyo lan?
annem:baban geldi aKlıma neyse al da ye şunu.
ben:ne oldu ki babama?
annem:bu aralar çok iktidarsız.
ben:oha anne ne konuşuyon benle. aahahahah. tamam hadi git sen.

ben odamda yemeğimi yedikten sonra annem evi temizlemeye başlamıştı. bu arada içeriden küfür ve hakaret dolu sözler işitiyordum. kendi kendime "gene o izdivaç programlarından geliyo heral bu sözler" deyip sonra kendi işime dönmüştüm. ama küfürler daha da kabalaşmaya başlıyordu. hemen içeriye girdim ve annemi gözetlemeye başladım. evi süpürdüğü ayaklı süpürge durmadan düşüyordu ve annem de "kör olasıca düşmeden ayakta dur. geberesice süpürge. inşallah yerin cehennem olur" vb. akla hayale gelmeyecek beddualar ve küfürler ediyordu.

ben:noluyor anne ne bu hal?
annem:bişi yok oğlum.
ben:anne niye küfür ediyon zavallı süpürgeye.
annem:deli etti oğlum beni durmadan düşüyor.
ben:fazla itme o zaman anne. düşmez o zaman.
annem:bir oğlum olsa da bana bunun yeni çıkanlarından alsa.
ben:iç ses (ha siktir! gene bana yardırıyo) yok mu ki anne oğlun?
annem:vaaar.
ben:ee o zamaN.
annem:NE BiLiM işte.
ben:Anladım ben anne neyse.

o gün o olayları yaşadıktan sonra, anneler gününde anneme en teknolojik süpürgeyi alarak onun o sıcak gönlünü mutlu etmiştim. o günden sonra annem evdeki eşyalara hakaret etmeyi bırakmıştı.