bugün

evinde oturup, sevgi cümlecikleri kuran, toz alan, çamaşır yıkayan, eli işe yatkın, ehil kişi, hizmet erbabı.
(bkz: sevgi kelebekleri)
evcimen erkekdir. evinden dışarı zorda kalmadıkca cıkmaz. tüm hayatını evine aktarmış ve asosyalleşmiş erkekdir.
evlenme hatasını yapmış erkeklerdir, çoğu durumundan mutsuzdur ama yapacak bişey yoktur. *
(bkz: her eve lazim)
(bkz: boga burcu erkegi) *
burhan altıntop.
gözü Dışarıda olmayan, aldatma ihtimali olmayan erkeklerin başında gelir.
ilkokulda babası işten çıkarılan bir arkadaşın, öğretmenin babasının mesleğini sorması üzerine verdiği cevaptır.
iğrenç bir tanımdır. Ev erkeği, ev kızı hangi anlama gelmektedir? Bunların hepsi mi bayağı bayağıdır.
okulunu bitirip diplomasını duvara asan, henüz işe girmemiş, evde annesi temizlik yaparken kanepe çeken, eşya falan kaldıran erkek tipidir. bir yandan da kendisine yöneltilen "naber", "ne yapıyorsun" tarzı sorulara "hayırlı bir kısmet bekliyorum" şeklinde cevap vererek mizah yönünü geliştirir kendince.
Çevresi tarafından pek sevilmeyen, sosyal ortamı olmayan, işi olan ve işinden başka bi boktan anlamayan evli erkektir.
emekli olmuş, kahveye gitmeyen erkek.
her şeyi denemiş, etmiş fakat evinde huzur bulan mutlu erkektir.
karısı çalışan, kendisi çalışmayan erkektir. ben bir tane tanıyorum, çok uzaktan kanbağım var. garip bir durum cidden.
karısı ev hanımıysa allah korusun denebilecek erkek tipidir. en düzgün kadını bile "gitsin kahvede otursun okey oynasın razıyım" diyecek kıvama getirebilir. sürekli kadının yanındadır, yapacak işi olmadığından kadının işine ortak olur. temizlik hakkında fikri vardır, yemek hakkında fikri vardır. mutfak düzeni en anlaşamadıkları konudur. bulaşık süngerinin yeri sürekli değişir. komşuları rahat edemeyecekleri için kadının evine fazla uğramaz(erkeğin yanında konuşulacak konu var konuşulmayacak konu var..diil mi ama)

en önemlisi de artık özlemez özlenmez.

genellemeye konu olan erkektir.
gittikçe kadınlaşacak erkektir. ütüden, çamaşırdan, yemekten anlamaya başlayacak ve sürekli evde olacağı için kadının ömrünü yiyecektir. bu adam sürekli evde olduğu için arkadaşı da olmaz. kadın gibi dırdır etmeye başlar. arada halı saha maçına gitsin ne bileyim arkadaşlarıyla vakit geçirsin. erkek adam çalışmalıdır. ev işlerinde son derece mükemmel olmasa da olur. bakılır o bir şekilde. söyleyin ona çalışsın. yoksa özlem duygusu bitecek ilişkilerindeki.
çalışmayan günlerini genellikle annesiyle kadın programlarını izleyerek geçiren, hiç bir işe yaramayan canlılardır.
seksapeliteleri sıfırdır. ama arada sırada ev erkegi oluyorlarsa, tadından yenmez.
bir ad hudler romanı. can yayınları tarafından yayımlanmıştır.
Videosunu yapmışlar...

https://www.youtube.com/watch?v=XnnlB7Epflk
karı parası ile geçinen, imha edilmesi gereken bir yaratık türüdür, bu tür evliliklerde bu tarzla hiç mutlu bir yuva,aile ortamı olmamış, kadın emeği sömüren, aileyi hiç düşünmeyip eline geçen paraları kendi bok ihtiyaçlarına harcayan oçlardır.
bastan cikarilmasi en kolay erkek tipi. *
Evde takilmayi seven erkektir.
Hayalimdeki meslek. Bide zengin kadın bulsam keşke.
valla yoruldum yeter artık. akşama kadar 10 saat it gibi çalış, 3 saat yolda geçir, gel eve iki saat tv izle yat. vay efendim ev hanımlığı şöyle de böyle de diye vıdı vıdı yapanlar hadi buyursun kendileri çalışsınlar, ben razıyım ev erkeği olmaya. çamaşırı bulaşığı zaten makine yıkıyor. artık temizlik de yapmıyorlar kadın çağırıyorlar. bir kalıyor yemek, onu da bayıla bayıla yaparım valla. akşama kadar koca gün benim. zaten kadın erkek eşitliğine gelince mangalda kül bırakmıyorlar. buyursunlar o zaman sahneye alalım kendilerini.
Şu anlık ben ama bir mülakatlar açıklandığı zaman siz kaleyi o zaman görün. Vatan millet Sakarya diyerek bayrak sevdasına gark olma vakti gelecek.