1. 111.
    Nişasta ve un karışımıyla kat kat yer sofrasında açılan hamurla yapılan baklavadır. En az on kat olur. Aralara ceviz serpilir ve genelde kabukları da araya karıştığından her bayram bir kaç dolgu feda edilir. Şerbetini tutturmak zordur, burda çuvallarsan baklava hamur olur ki o zaman mahallede ki baklava yarışında alt sıralarda yer almaya sebeptir.
    6 ... mrltln
  2. 112.
    Bayramdır, o gün.
    ... irishturk
  3. 113.
    Kusura bakmayın da abarta abarta bitiremediğiniz baklava. Bari Güzel olsa övün dicem de işi ustasına bırakın artık olmuyor. Yaptığınız baklava yufka arasına ceviz fıstık koyup önümüze atmışsınız gibi.

Baklava yapmakla övünmek ne.
    10 ... katyaportakalsuyu
  4. 114.
    Kanser deposu.
    1 -2 ... gelecege
  5. 115.
    Yufkalı ceviz tatlısı desek daha doğru bence.

Basıyorlar cevizi hımınıkim hiç de sevmem. Hakikaten öve öve bitirememek vardır bir de içim şişer, bariz kötü ulan işte. Yani üzerinize alınıp yok efendim ben çok güzel yaparım falan demeyin lütfeniniz. Tersten ayetel kürsi okuyarak da yapsanız olmuyor.

Bakın abartmıyorum benim için kıytırık herhangi bir tatlıcıdan alınan fıstıklı baklava bunlara on basar.
    6 -5 ... pezevenk malik
  6. 116.
    baklava dediğin Antep fıstıklı olur yoksa olmaz.
    cevizli herhangi bir tatlı bence o kadarda başarılı değil.
    ... vladimir vladimirovich putin
  7. 117.
    cevizli baklavaların nirvanası olan bu güzide tatlı adeta kişiye çocukluğunu hatırlatmaktadır.

eskisi kadar sık yapılmıyor gördüğüm ve duyduğum kadarıyla. artık herkes tatlıcılardan temin ediyor baklava ihtiyaçlarını. kısacası bir devir daha kapanıyor anlaşılan.
    1 ... rocko87
  8. 118.
    En nefret ettiğim tatlımsı şerbet ürünüdür ev baklavası seven teröristtir. En ünlüsü de yengenin yaptığı ev baklavasıdır, yengeler de sülalenin tehlikeli dinamitleri olan kıskaçlı akreptir.
    1 ... karma is my bitch
  9. 119.
    27 yaşından sonra dilinizde bu tatlının lezzet kilidi açılıyor.
    ... gokseninyerbenim
  10. 120.
    27 yaşından sonra dilinizde bu tatlının lezzet kilidi açılıyor.
    ... gokseninyerbenim