bugün

aynı zamanda evdeki huzuru kaçıran, o evim gibisi yok diyen insanın bütün yuva sevgisini piç eden hali hazırdaki durumlardır. örnekleri için;

(bkz: klozet yerine lavaboya işeyen ev arkadaşı)
(bkz: yazar olmayıp sözlüğe bok atan ev arkadaşı)
tam eve kız atacakken arkadaşların evden çıkmamaya direnmesi.
evle ilgili sorumlulukların yerine getirilmemesi. (bkz: ödenmeyen faturalar) (bkz: evin bok götürmesi)
ev temizliği ile ilgili her şey.
içen arkadaşın uyumakta olanı sürekli rahatsız etmesi.
bulaşık ve yemek yapma sırasının belirlenmesi.
saygısızlık ve işleri paylaşmaya yanaşmama. ortalığın içine edip öylece bırakıp gitme. ev arkadaşını uşak, kendini de efendi sanma.
En önemlisi kız arkadaş meselesidir,yaşamışlığım olmuştur.
ev arkadaşların şerefsizse her an bir sebep bulunur.*
(bkz: bulaşık)
(bkz: temizlik)
kalip haline gelmiş çoraplar,
kankalarin arasini bozan pis çoraplari buradan** kınıyoruz.
ev arkadaşının pasaklı olması ve her işten kaytarması.
gecenin bir köründe sevgilisiyle telde konuşup seni rahatsız etmesi, çıkardığı bulaşıkları yıkamaması, ders çalışırken zırt pırt " ya bişe dicem baksana " diyerek dikkatini dağıtması, banyodan 10 saat çıkmaması ve daha niceleri.
karşı tarafın psikopat olmasından, ruh hastası olmasından kaynaklanır.offf ne çekmiştim ya.
gözünün üstünde kaşın var diye sebepsiz sorun çıkarıyordu mal, keşke defetseydim bir yolunu bulup, 1 yıl katlandım ailesinin hatrına.
'abi ben yatırırım bugün dersim yok'beyanı üzerine fatura ile paya düşen miktarda banknotu ev arkadaşına verirsin. faturanın son günüdür ve yatıp yatmadığını; * elektrik düğmesine bastıktan sonra aydınlanma olayının gerçekleşmemesiyle çöp yığınına dolanıp yere kapaklanarak tecrübe edersin..edersin işte! (bkz: ağır konuşmak) (bkz: taarruz) (bkz: fesh etmek)
kurtlanan bulaşıklardır.
Tek basiniza ev tutun. Daha guzel olur. Ergen ve otuzbirci ev arkadaslarinizin derdini cekemezsiniz. O yaslarda kisilik daha oturmamistir(ogrencilik yillari) gidin yazin insaatta falan calisin ama tek basiniza ev tutun.
-Ekmeği hep ben alıyom lan sokarim böyle işe.
- Kanka elli kere söyledim sana yumurta yaptığım tavanın içinde makarna ısıtma diye. ne mal adamsın amk.
- kanka müziğin sesini kıs. yarın 3 tane finalim var. kalırsam 5+1 ı götüne sokarim biliyorsun.
iş bölümüne uymamak

Kurallara uymamak

gürültü yapmak

En önemlisi banyoda saç bırakmak.