1. 1.
  aynı evi paylaştığın insanın, eşcinsel olduğunu öğrenme durumu.

  kimi insan vardır eşcinsel olduğu bellidir, hani halinden tavrından; konuşmasından, el hareketlerinden, jest ve mimiklerinden anlarsın durumunu. normal karşılar "bana ne amına koyım" dersin ya da anormal karşılar "siktir lan erkek erkeğe olur mu" dersin, artık orası kişinin olaya bakış açısına kalmış bir durum.

  kimiside vardır, siksen anlamazsın. yani siksen anlamazsın derken ilk anlamında söylemiyorum tabi; çok zor anlaşılır ya da anlaşılmaz anlamında kullandım bu tabiri. zaten ev arkadaşının gay çıkması durumuna örnek teşkil edende bu gruba giren kişidir.

  biraz akıllı bir okurun tahmin edebileceği gibi gecenin bir yarısı böyle bir başlığı götümden açmadım durum başıma geldi, başıma gelen durum şimdi aklıma geldi ondan açtım tabikide. yine tahmin etme kuvveri güçlü olan okur birazdan o olayı anlatacağımıda kolaylıkla tahmin edebilir. yok kardeşim benim olayım burda biter, tanımı okudum ben kaçarım" diyen okur eksisini versin terki diyar etsin hemen. biz, kalan sağlar bizimdir deyip devam edelim şimdi.

  aynı evi paylaştığım arkadaşlardan birisi erasmus ile uluslararası cinsel ilişkiler alanında kendisini geliştirme amacı ile ve onun için spain bizim için ispanya olan ülkeye gitti. şimdi bu hıyar arkadaş üzerine düşen ev kirasından kurtulmak için o yokken onun odasında kalması için odasını başka bir arkadaşına vermiş. bizede açtı durumu, "iyi çocuk abi, gelsin tanışın sevmezseniz yerleşmesin" dedi. eyvallah dedik, çocuk gavur memlekete gidiyo ordan birde ev kirası ödemesin, o parayı karıya kıza yedirsin dedik. zaten yerine bulduğu elemanda geldi, konuştuk ettik baktık kafa çocuk oldu o iş.

  eleman geldi yerleşti falan derken normal olarak samimiyet gelişti ev içerisinde. harbiden de kafa çocuktu ama biraz içine kapanık birisiydi. birde çok misafiri gelirdi ama hep kendisi odasında ağırlardı misafirlerini, hiç onun misafiri ile aynı ortamda olmuşluğumuz olmadı. öyle böyle derken zaman geçti tabi, okuldu evdi derken takılıyoruz biz kendi çapımızda işte. yine bir gün okuldan geldim ama nasıl çişim var anlatamam. hemen lavaboya koştum sonradan gelen eleman girmiş meğer. tıkladım kapıyı,

  ben: abi işin uzun mu
  o: çıkıyorum
  ben: abi biraz çabuk altıma işicem
  o: dur elimi yıkıyorum

  kapı açıldı hemen daldım içeri. kapadım kapıyı derken hazır işiyecem bir de sıçayım bari dedim aldım poziyonumu. neyse sıçarken bir şey okumanın dayanılmaz cazibesi yıllardır beni cezbettiği için hemen yan tarafta herdaim hazır bulunan dergilerden birisine attım elimi ama elime bir kitap geldi. "ne ki lan bu" dedim aldım elime. atmaz olaydım, resmen bokum içime kaçtı. "biz eşcinsellerin sorunları" isimli bir kitap vardı elimde. "ne oluyoz lan dedim" vazgeçtim sıçmakdan çıktım. eski ev arkadaşlarından birisinin yanına gittim, elimde kitap,

  - kimin lan bu kitap senin mi (gülüyorum)

  aldı eline baktı kitaba

  - siiktir lan ne benim olacak

  o ana kada işin daşşağındayken yeni yeni anladım olayı

  - "olum bizim yeni elemanınlan bu kitap" dedim

  - "hasiktir" dedi.

  oturduk biraz muhabbetini yaptık. akşam diğer iki elemanada anlattık durumu. onlarda baya bir şaşırdı, nasıl şaşırmasın kardeşim bugüne kadar aklımızın ucundan bile geçmemişti, o derece normaldi yani bizim gözümüzde. hatta bir ara "ulan belkide adam öylesine okuyordu" filan deyip kendimizi kandırmaya çalıştıysak bile sonradan ortaklaşa gay olduğuna karar verdik. he ne kadar elemanın gay olduğuna ortak karar vermiş olsakda yine de sadece kitap yetmedi bize. evde olmadığı bir gün odasına girdik, bilgisayarını filan kurcaladık. neler bulduğumuzu söylemiyecem ama artık aklımızda soru işareti kalmamıştı.

  he öğrendik de ne oldu, bi bok olmadı aslında, biz "bana ne amına koyım" diyenlerden olduğumuz için ona karşı olan tavırlarımızda bir değişiklik olmadı. he sadece eve gelen misafirlerin sırrını çözmüştük artık, neden odasında takıldıklarını biliyorduk ama elimizden geldiğincede bilmemezlikten geliyorduk. her ne kadar normal karşıladık desemde, hani biraz tavır değişiyor ama o kadarıda normal yani; o da erkeklerle sikişiyor.

  zaten dönem sonunda odanın gerçek sahibi geldi bizim eleman gitti. arasıra yine geldi bize oturduk konuştuk falan filan..o erasmus a giden hıyarla çok taşak geçtik ama sonradan, hem yerine bulduğu adam gay çıktı diye hem de hiç bir karıyla yatamamış diye.
  6 -2 ... msd
 2. 2.
  eğer diğer kişi de erkekse büyük sorun yaratabilecek durum.
  ... passionate
 3. 3.
  (bkz: run)
  ... shadowofdonkey
 4. 4.
  (bkz: sevdiğim ev arkadaşı yalarım deyince)
  1 ... rabbime sordum olur oyle dedi
 5. 5.
  (bkz: şemsiye makat)
  ... sirdeathless
 6. 6.
  kız iseniz kanka olursunuz iyice.
  1 ... marty mcfly
 7. 7.
  (bkz: odaya girdiğimde ardını dövdürüyordu)
  ... gezenadam
 8. 8.
  (bkz: götü duvara yaslayarak uyu kanka)
  1 ... geheim5
 9. 9.
  kişinin adı çıkmayacaksa*, sorunlu garip arkadaşlar eve dolmayacaksa, sevişme sesleri de duymuyorsa umursamaması gereken durumdur.
  2 ... deceku
 10. 10.
  yatarken göte teneke bağlamak en sağlam şeklidir korunmanın.
  1 ... kskyankee1912