bugün

ahmet çakar ve erman toroğlunun yorumlarıyla renk katacağı olaydır. bitmesi istenmeyen şeylerde ilk 3 e girmezse; razıyım bana girsin sözlük!! *
"madem boku çıktı bu yarışmanın hepten çıksın..." parolasıyla yola çıkan trt'nin bizlere büyük armağanı olur!

ilker: evet şimdi italya'dan puanlar geliyor... haydi çocuklar!!

ahmet: ilkerciğim italya yarışmıyor ki?! bir gün roma-spartak moskova maçını yönetiyorum...

erman: o değil de şimdi arkadaj, bu şarkı da şarkıysa ben de baş pehlivanım... ben şarkıdan anlarım arkadaj; buna şarkı diyenin de aklından şüphe ederim!

(bkz: allahım sen bizi koru)
(bkz: bir sen eksiktin ay ışığı)
(bkz: abba adamsa isveçi birinci yapsın)
yanında ertem şener olduğu takdirde tadından yenmeyecek olaydır.
- evet 12 puanı aldık, şimdi onlar düşünsün.
- hadi polonya hadi polonyaa! verdii verdiii kim verdii polonya verdii. ayağa kalk türkiyee!
- evet turgay abi türkiye'den ermenistan'a 10 puan gitti ne diyceksin.
+ yok ebesinin .mı ilker.di mi güntekin?
(bkz: eurovision un afacan çocuğu portekiz)
en kritik anlarda dahil olmak üzere sürekli yanlış bilgiler vererek seyircinin yarışmadan kopmasını sağlayacak olaydır.
ilker yasin: son ülkedende puanlar açıklanıyor ve evet 12 tam puan ukrayna'ya gidiyor böylece ukrayna bir sıra atlayıp 2. olan rusyanın önünde 1.liğe yerleşiyor. *
rıdvan dilmenin katılmasıyla şenlenecek olay:
-rıdvan ne olur?
+12 puan olur.
-ve 12 puaaaaaaannnn...
(bkz: işte eurovision bu) *
azerbaycan'dan 12 puan aldıktan sonra "ağlamak istiyorum" sayın seyirciler repliğinin yaşanacağı an.
soyledir;

komsulardan beklenen puanlar gelmez;
- yapmayin cocuklar, yapmayin. ama olsun, daha 24 ulke var, mutlaka verecekler bize. iyi oldu boylesi, uyandi bizim cocuklar artik uyandi. hata yapamazlar. verecekler bize.

kamburistan'dan 8, kukumanya kralligi'ndan 10, biziranya'dan da 12 puan gelmesi uzerine;
- evet, aradigimiz bekledigimiz puanlar ard arda geliyor. haydi turkiye haydi! zaman henuz gec degil.

homonya'dan da bir 12 puan gelmesinin ardindan;
- iste bu! simdi onlar dusunsun! hepimiz geliyoruz. bu sesler turkiye'nin avrupa'yi yerle bir eden ayak sesleri! simdi onlar dusunsun! haydi turkiye!

son ulkeler de puanini verir, turkiye ye son 5 ulkeden yalnizca 3 puan gelir;
- teknik acidan olaya bakarsak....blah blah blah...
-evet şarkısını söylemek için jennifer lopez geliyor.
+kalomoira o kalomoira (fısıltı halinde)
-evet kalomoira söyledi jennifer de olsa böyle söylerdi.

(bkz: 21 mayis 2008 manchester united chelsea maci)
ertem şener'in sunmasından beter olamaz ya...

-evet yunan şarkıcı kalomira'nın 23 kardeşi var, babası perküsyon ustası... (aha başladık gene)
-şimdi de rus şarkıcı sahneye geliyor onun da babası bir sütçü, hani derler ya sayın seyirciler "sütçüden mi" diye, eheh işte o sütçü bu baba di mi sayın ilker yasin, gülmedin ama sen?
-aman allahım o 12 puan kime gidiyor öyle? (sanane hacı)
-almanya puan durumunda son sıralarda sayın izleyiciler, üstün alman teknolojisi kısa devre yaptı desek abartmayız di mi sayın ilker yasin eheh (çüş)
-ukraynalı şarkıcı gerçekten de kanatsız uçabilen tek canlı, hatta kanatsız uçabilen tek memeli di mi sayın ilker yasin... memeler de fena değilmiş hani hocam ohşş... (höst)

(bkz: bi sus da motorun sogusun)
(bkz: ertem şener) (bkz: ilker yasin)
- türkiye ye almanya dan 7 puan geldi olacak iş değil sayın seyirciler.
-ilker abi rusya birinci oldu,ne diyceksin?
+zaten belliydi,onlar cok, hatta mükemmel "kombine" oynadırlar.
- 12 puan verdiğimiz ermeniler den "0" puan aldık olacak iş değil.
- yunanlar rengini belli etti aaferin size.
- aldığımız puana sevinemiyoruz malesef.
türkiye nin performansından hemen sonra şöyle bir yorum duymamız muhtemel olaydır.
- yapmayın çocuklar, çok kötü çok kötü. orda detone olunur mu ah...aah...
- bitti... bitti, neyse daha hiçbişeyin sonu diil, önümüzdeki örövizyonlara bakıcaz.

ve oylamalar:

-o da ne ? o da ne? birinci oluyoruz...ağlamak istiyorum sayın seyirciler. birinci olduk. birinciaa!!!!
"yunanistan'a 12 puan verdik, 0 puan aldık."

eyvah...eyvah...

yapmayın çocuklar ! o kadar söyledik, bu yunanlılardan dost olmaz dedik ama dinletemedik.
- haydi çocuklar, bu kez alalım şu 12 puanı. olmuyor olmuyor, yine olmuyor. artık son umutlar, gurbetçilerden de bekliyoruz. haydi türkiye.
-verdi verdi 3 puan bizim, şimdi onlar düşünsün.

tanım: ilker yasin'in futbol müsabakalarından alan değiştirmesi durumu.
- rakip komşu ülke ataklarını savuşturmamız lazııııım, olmadı olmadı ne yazık ki fark açılıyor.
- uefa'nın bu işe bir el atması lazım sayın seyirciler şike var şikeee. nerdeyim ben yaaa!!!
(bkz: hem 12 puan hem gol) *
(bkz: aman çocuklar)