1. ?.
  böyle osuruktan teyyare bir yarışmanın nedense milli bir dava olarak görülmesidir. eurovision yarışmasının nasıl çıktığını önce bilmek gerekir ki bunun osuruktan teyyare * bir yarışma olduğu düşüncesi akla yatsın.
  1 -2 ... hyperion
 2. ?.
  http://en.wikipedia.org/w...e_Eurovision_Song_Contest
  The contest was also supposed to test the limits of live television broadcast technology....

  avrupa yayın kurumu tarafından, canlı tv yayınının sınırlarını deneme amaçlı oluşturulan bir yarışma.
  bu kurumdan Marcel Baison diye biri icat etmiş.
  ... hyperion
 3. ?.
  (bkz: dede efendi var iken kim takar erovizyonu)
  2 ... mulayim
 4. ?.
  eurovision'a katılmak isteyen bu kadar ülke varken yapılması gereken eylem.
  yarı final öncesi azerbaycan televizyonu'nu izleyim dedim neler söylüyorlar bakalım kenan hakkında diye. ama kenan'dan hiç bahsetmiyorlardı. sürekli kendilerinin de katılmaları gerektiği, çünkü dünya ile entegrasyonda önemli bir yere sahip olduğundan, yarışma kazanıldığı takdirde ise ülke tanıtımının tavana vuracağından, turizmin canlanacağından bahsediyorlardı.*
  bu yıl çek cumhuriyeti ve gürcistan'ın da katılımıyla ülke sayısı baya arttı ki bundan da ülkeler için
  eurovision'un önemi iyice anlaşılıyor.
  sonuç olarak ciddiye almaya devam eder de aynı 2004 yılında yapılan türkiye tanıtımının aynısını yaparsak ülkemiz için daha hayırlı olacaktır.
  1 ... tifosi
 5. ?.
  eurovision Türk insanının bir televizyon programı olduğunu anlamayıp hala bir milli maç havasında izlediği Avrupa çapında bir müzik yarışmasıdır.
  ... onish
 6. ?.
  (bkz: yüzeysellik)
  ... abra kadavra
 7. ?.
  eurovision'un ikinci dünya ülkelerinin önemsediği bir yarışma olduğunu bildiğimize göre, milli mesele olarak görmek de bu tür ülkelerde çok fazla garip karşılanmayacaktır. tüm türkiye bu gece ya kurtlar vadisi'ne ya da eurovision'a kitlendi büyük ihtimalle sol frame'den de belli olduğu üzere. çok yazık...
  1 ... beholderr
 8. ?.
  çoğumuz sadace türk insanına mahsus olduğunu düşündüğümüz gereksizlik olarak görürken 2006 yılında birinci olan lordi grubunun adının finlandiya'da büyükçe bir meydaha hatta grup üyelerinin her birinin adlarını tek tek sokaklara verildiğini okuyunca hiç de abartılı bir şekilde yaşamadığımız ortaya çıkmaktadır.
  1 ... penta-don
 9. ?.
  her sene, ''allah allah allah allah'' diye gidip, ''allah allah''(şaşırma) diye dönmemizden anlaşılacak hededir.
  3 -1 ... mavibaron
 10. ?.
  millet olarak bir yerlerde başarı kazanmayı ne kadar çok istediğimizin göstergesidir. her ne kadar "herkes komşusuna veriyor lan ne biçim yarışma bu." desek de, birinci olmak herkesi sevindirir birader.*
  usta, biz zaten türkler olarak bir çok şeyi milli mesele ederiz. millet ilk cinsel ilişkisine girince milli olmuyor mu oğlum? al sana milli mesele işte.
  1 -1 ... goodnessofemptiness