bugün

oylar veriliyor. sira turkiye'ye geldi. yine ayni kadin. sinirim bozuldu. yine mi bu gicik kadin? kac yildir baska birini bulamadilar mi puanlari vermek icin? her neyse. puanlar veriliyor ve sira 10 puana geldi. sunucu oyle bir "armenia" dedi ki... icinden "siz bize puan vermediniz ama biz size yine de 10 puan veriyoruz" der gibi (aslinda icinden baska bir sey de gecti ama onu yazamiyorum yazarligim silinebilir). iste o an gozume girdi. canim meltem'cim, koyacaksin tavrini boyle iste! hayir peace and love da bir yere kadar degil mi? enayi yazmiyor ya anlimizda!
kız biraz sinirdi. kendimi bildim bileli de o sunar ya zaten...neyse geçelim.

deyiş...felsefe...iyi niyet...her şey iyi, tamam da, bu ne yaranma çabası, bu ne iş arkadaş dedim kendi kendime. bi' kere yaptın, ikinci kez niye yapıyorsun?

"al bak sana 10 puan veriyoruz, daha ne istiyorsunuz? ne soykırım arkadaş? bak ne kadar barışcılız!" goes tooo armenia...!

bu mudur?

ama zaten hepimiz ermeniydik. onu unutmuşum.
kısa bir sesssizlik ve ardından volümü azaltarak armenia demesidir. ermenilerin gözüne gözüne girmiştir. verirken almak bu olsa gerek. size verilecek puan değil ama alın sizin olsun der gibi.
armenia da çok anlar sanki ses tonundaki anlamdan denilesi tepki.
gelecek sene ananıavradınıhıhnh armenyanınını demesi muhtemel kişi saçmalaması.
bok mu vardı avrupa'ya artizlik yapacak? zaten adamlar bizi çölde yaşayan kılıçlızadeler sanıyor.
biz zaten biliyoruz neyin ne olduğunu. bir de boşu boşuna bu ülkedeki ermenilerin kalbini kırmak da lüzumsuz.
salla gitsin, örövizyon işte.
kısaca bok yemektir efendim.

ekşilenmeden önce hede hödö: ben var yaa valla billa armenyaya oy vermedim valla abi. dur lan valla abi.
bu sene dikkatle izlenmesi gereken deyiştir. bakalım sevinçle mi yoksa hüzünle mi söyleyecek.