bugün

bir türlü dünyayı fethedemediğim oyun.
1444 de başlayan oyunu 2600 lü yıllara kadar oynadım. Osmanlı ile dünyanın %75'ine anca sahip olabildim.
Bu oyunda şunu anlamiyorum tüm dünyayi falan feth edenleri. Ben oyunu bitirdiğimde osmanliyla orta avrupayi ancak oyun sonu feth edebiliyilorum normalide bu bence. bunun dışında müthiş saran bi oyun detayli bi oturuşta 6-7 saar oynatiyor kendini.
bağımlılık yapan harika bir strateji oyunudur.
Bir türlü gold rush başarımını kazanamadığım oyun. Evet. Teşekkürler.
edit: kazandım, tekniği bilmiyormuşum kolaymış aslında.
sabahlara kadar oynadığım dünyanın en iyi strateji oyunudur.
Acemi bir Osmanlı oyuncusu iseniz memlüklerin küsküyü gırtlağa yapıştırdığı oyun. Hep diyorum acemi iken Osmanlı oynamayın Memlük agresif bir arkadaş oda öyle seviyor. Sert seviyor adam.

Size önerim acemi iseniz holy roman Empire da sessiz gürültüsüz bir ülke seçin. Polonya falan oynayın ya da.
indirdim fakat oynaması karışık gediği için oynamıyorum.
Arkadaşlarla birlikte oynarsanız eğlenceli ve oynanabilir oluyor. Eğer ai ye karşı oynarsanız dikkat edin tarihe göre hareket edin ecele edip tarihte yaşanmış olayların akışını bozarsaniz ai kat ve kat güçleniyor sizi haritadan siliyor. Tarihin akışına mümkün olduğunca paralel oynamanızı tavsiye ederim. inanılmaz şekilde tarihi bilgilerinizi geliştiriyor. Herkese tavsiye ederim.
https://m.youtube.com/watch?v=TLMMY6egf1Y

Eu4 osmanli izleyin.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.