bugün

Siyasi gündem bizi başka tarafa bakmaya zorlarken gerçekleşmiştir. Biz Ayasofya’ymış y.rakmış kürekmiş tartışaduralım, ekonomimiz hızla kötüleşmeye devam etmektedir.
Embesiller der ki bize ne! Ayasofya ibadete açıldı çok şükür diye devam eder.
elbette gezicilerin suçudur.
yıllardır ekonomiyi miken damadın suçu olacak değil ya.
euro 8 tl oldu. mutlu musunuz geziciler?
Danke Schön Tayyip danke schön aktroller.
Siz makarna kömüre mesai yaparken artık biz her sene gelip krallar gibi tatil yapıp, en güzel yerlerde ev/yazlık Sahibi olabiliyoruz. *
manyak olmaya mı karar verdin? ayasofya'da namaz kılındı bugün ne eurosu ne sekizi.
dolar-avro paritesindeki değişimden dolayı artmaktadır. Türk lirasındaki düşüş veya yükselişle alakası yoktur. Altının ons fiyatındaki artış gibi düşünmek lazım.
lan benim mayışa gene zam gelmiş. zaten matematiğim boktani sırf bana uyuzluk olsun diye yapıyor reyiz.
hesaplayın ben 1800 avro eşimde (o online kumarhanede çalışıyor, mayış yüksek bir de evden çalışıyor) 2600 avro mayış alıyor, kaç para yapıyor, off off gelde 2 saat hesapla şimdi.
2023'te öyle bişey olacak ki anlatsam direk silivri.
Yalandır.
Bugün Ayasofya'nın açılışını kiskanan döçland lobisi algı yapıyor.
Sonumuzun vietnam ile aynı olmasından korktuğum durum.
ülkenin gerçek gündemi bu olmalı. üretmeyen bir ülke olarak, ekonomisi direkt dışa bağımlı insanlar olarak bizim gündemimiz bu işte. 290 euro asgari ücret demektir bu 290 euro birader. bundan bir yıl önce 2.020 lira olan asgari ücretle bile 318 euro alabiliyordun. bu gün aynı dövizi alabilmen için 2.544 lira net asgari ücret alman gerekiyor. senin paran eriyor alım gücün giderek azalıyor. suni gündemlerle oyalanacağına buna çözüm iste, sesini duyur. hani o bizi çok kıskanan avrupalı ülkeler var ya sadece part-time çalışarak kazanacağın para bile bundan daha yüksek. sen daha iyi yaşamayı haketmiyor musun benim güzel kardeşim, sen neden dünyanın en pahalı arabalarına binip en pahalı benzinini kullandığını hiç mi düşünmüyorsun? şimdi korona vardı falan dersiniz ama ülkeyi yönetenler müthiş sıçramalar yaptığımızı söylüyor yalancı mı çıkaracaksınız adamları?
bayburt taki Hasan abiyi hiç ilgilendirmeyen bir konu.

Freskleri perdeyle kapatıp, kılıçlarla kılarız namazımızı elhamdulillah.
işte hep bunlar dış güçlerin oyunu değil mi.
kerpiç evin ahırında saman yiyenlerin umrunda olmaz saman ithal mi diye. yalnızca yerler.
(bkz: 1 bulgar levasının 4 tl olması)
güncel Önemli Başlıklar