bugün

Paraysa "auroo" özel isimse "yuro" diye okunurmuş.
öyro veya yuro dur.
"euronun türkçesi 'avro'dur." diyerek işin içinden çıktığım durum.

ingilizcede "yüro", almancada "oyro", fransızcada "yügo, ego" biçiminde söylenir.
yüroğ dedi translate. ingilizce aksanlı olanı.
Bence farkı telaffuzlarının olmasının nedeni birden fazla ülkede kullanılması yani avrupadaki her millet euro kelimesini kendi aksanı ile söylüyor. mesela ingilizler "yuro" diyor, almanlar "öyro" diyor, fransızlar "auro" diyor. Tabii ki bana en yakın gelen okunuşu "yuro".
"yuro" diye.
"avro" ya da "yuro". doğrusu "avro" ama lügatımızda "yuro" olarak kabul görmüş.
yorro*
Oyro eürö avro yuro öyro

Telaffuzumuzu duysalar paranin adi degisir sorunsali..
-spoiler-
bence farkı telaffuzlarının olmasının nedeni birden fazla ülkede kullanılması yani avrupadaki her millet euro kelimesini kendi aksanı ile söylüyor. mesela ingilizler "yuro" diyor, almanlar "öyro" diyor, fransızlar "auro" diyor.
-spoiler-

Herkes farklı okuyor, hüso diyelim biz.
yeteri miktarda sahip olunduğu vakit çıkarıp masaya koyunca kendi kendine konuşuyor zaten.
öğroöhöhhöh.

boğuluyordum amk!
duş faslı öncesinde pazarlık yapmak üzere olan bireyin merak ettiği sorunsaldır.

genelde "yüuro" diyorlar.
Gözle okunur, ağız ve dil kullanılarak söylenir.
Seksi okunur.

Euoyruo.
Bakanlar kuru kararınca "avro" diye telaffuz edilir.
Yüro, avro , eyro,öro falan .
avro. para birimini kullanan her ülke kendi diline göre okuduğuna göre biz de öyle okuyacağız. euro europa'nın kısaltması. europa = avrupa. avru derse kulağa itici geliyor. son harfi o yaparsın ve avro olur.
oyro veya öyro değildir.

zorro, torro veya horro hiç değildir.

avro, afro veya trafo da değildir.

yurodur.
avro diye okunur ama ben yüro diye okurum.
Evvro, vlere bastirarak.
euro diye yazılır , elinin kiri diye telaffuz edilir.
kıta adı okunuşu para birimi okunuşu
europa (yuropa) yuro
avrupa (avrupa) avro
yüurullah diye ama kısaca yüuro diyorum.
ya nasıl okunursa okunsun ama "oyro" diye okumayın abi ya. halk türküsü nidası gibi nefret ediyorum ya
güncel Önemli Başlıklar